MONUMENTE FUNERARE DINC� S.R.L.
Revenue
209K
2024
Profit
13.4K
2024
Employees
2
2024
Margin
6,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MONUMENTE FUNERARE DINC� S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 209K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #1.587 la cifra de afaceri, #1.305 la profit, #1.121 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MONUMENTE FUNERARE DINC� S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 209K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #1.587 la cifra de afaceri, #1.305 la profit, #1.121 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GENERAL MONUMENT S.R.L. | 189K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| COMIPIC-ALIN SRL | 209K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| SAMARA INTERNATIONAL SRL | 209K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MARMOVIL SRL | 210K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CATANEL TERA 2004 S.R.L. | 207K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| LUC STONE&BRICKS S.R.L. | 211K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| KISSTONE S.R.L. | 205K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| GRANIT KTK STONE SRL | 205K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| PETRAS CONSTRUCT LIMITED S.R.L. | 205K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| RAILINGS GLASS SOLUTION S.R.L. | 205K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.4%
- CA / angajat
- 104K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 42%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 209K
- Profit net
- 13.4K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 209K | 13.4K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MONUMENTE FUNERARE DINC� S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MONUMENTE FUNERARE DINC� S.R.L.(current)
- Revenue
- 209K
- Employees
- 2
- Profit
- 13.4K
- Rank RO
- #379.962
- GENERAL MONUMENT S.R.L.
- Revenue
- 189K
- Employees
- 2
- Profit
- -39.9K
- Rank RO
- #396.546
- COMIPIC-ALIN SRL
- Revenue
- 209K
- Employees
- 2
- Profit
- -12.1K
- Rank RO
- #379.671
- SAMARA INTERNATIONAL SRL
- Revenue
- 209K
- Employees
- 2
- Profit
- 39.7K
- Rank RO
- #379.318
- MARMOVIL SRL
- Revenue
- 210K
- Employees
- 2
- Profit
- -50.9K
- Rank RO
- #379.030
- CATANEL TERA 2004 S.R.L.
- Revenue
- 207K
- Employees
- 2
- Profit
- 104K
- Rank RO
- #381.497
- LUC STONE&BRICKS S.R.L.
- Revenue
- 211K
- Employees
- 2
- Profit
- -22.9K
- Rank RO
- #377.744
- KISSTONE S.R.L.
- Revenue
- 205K
- Employees
- 2
- Profit
- 14.9K
- Rank RO
- #382.495
- GRANIT KTK STONE SRL
- Revenue
- 205K
- Employees
- 2
- Profit
- 31.1K
- Rank RO
- #382.863
- PETRAS CONSTRUCT LIMITED S.R.L.
- Revenue
- 205K
- Employees
- 2
- Profit
- 66.7K
- Rank RO
- #382.956
- RAILINGS GLASS SOLUTION S.R.L.
- Revenue
- 205K
- Employees
- 2
- Profit
- -83.5K
- Rank RO
- #383.052
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MONUMENTE FUNERARE DINC� S.R.L.(current) | 209K | 2 | 13.4K | #379.962 |
| GENERAL MONUMENT S.R.L. | 189K | 2 | -39.9K | #396.546 |
| COMIPIC-ALIN SRL | 209K | 2 | -12.1K | #379.671 |
| SAMARA INTERNATIONAL SRL | 209K | 2 | 39.7K | #379.318 |
| MARMOVIL SRL | 210K | 2 | -50.9K | #379.030 |
| CATANEL TERA 2004 S.R.L. | 207K | 2 | 104K | #381.497 |
| LUC STONE&BRICKS S.R.L. | 211K | 2 | -22.9K | #377.744 |
| KISSTONE S.R.L. | 205K | 2 | 14.9K | #382.495 |
| GRANIT KTK STONE SRL | 205K | 2 | 31.1K | #382.863 |
| PETRAS CONSTRUCT LIMITED S.R.L. | 205K | 2 | 66.7K | #382.956 |
| RAILINGS GLASS SOLUTION S.R.L. | 205K | 2 | -83.5K | #383.052 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MONUMENTE FUNERARE DINC� S.R.L.(you) | GENERAL MONUMENT S.R.L. | COMIPIC-ALIN SRL | SAMARA INTERNATIONAL SRL | MARMOVIL SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 209K | 189K | 209K | 209K | 210K |
| Profit | 13.4K | -39.9K | -12.1K | 39.7K | -50.9K |
| Margin | 6,4% | -21,1% | -5,8% | 19,0% | -24,3% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MONUMENTE FUNERARE DINC� S.R.L.”.