MONTALP PROSERV S.R.L.
Revenue
1.6M
2024
Profit
161K
2024
Employees
12
2024
Margin
9,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MONTALP PROSERV S.R.L. este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #4.045 la cifra de afaceri, #3.427 la profit, #2.274 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MONTALP PROSERV S.R.L. este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #4.045 la cifra de afaceri, #3.427 la profit, #2.274 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 2.8× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| COUNTRY URBAN TURISM S.R.L. | 1.6M | 12 | Alimentație și servicii |
| ROBINA ANTIQUE SRL | 1.7M | 12 | Alimentație și servicii |
| SMART FOOD CASIDA S.R.L. | 1.7M | 12 | Alimentație și servicii |
| LUCKY YU HAO S.R.L. | 1.8M | 11 | Alimentație și servicii |
| CATERA PREMIUM DELIVERY S.R.L. | 1.7M | 12 | Alimentație și servicii |
| PRO SIND S.R.L. | 1.7M | 12 | Alimentație și servicii |
| BIGDADU CAFFE & FOOD S.R.L. | 1.9M | 12 | Alimentație și servicii |
| TEKA LOUNGE SRL | 1.7M | 12 | Alimentație și servicii |
| GENERAL CATERING SRL | 1.7M | 12 | Alimentație și servicii |
| YORK DRINK SRL | 1.7M | 12 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.7%
- CA / angajat
- 139K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.6M
- Profit net
- 161K
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.6M | 161K | 12 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MONTALP PROSERV S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MONTALP PROSERV S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 12
- Profit
- 161K
- Rank RO
- #108.768
- COUNTRY URBAN TURISM S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 12
- Profit
- 18.4K
- Rank RO
- #109.686
- ROBINA ANTIQUE SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 12
- Profit
- -238K
- Rank RO
- #108.878
- SMART FOOD CASIDA S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 12
- Profit
- -220K
- Rank RO
- #108.929
- LUCKY YU HAO S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 11
- Profit
- -132K
- Rank RO
- #104.963
- CATERA PREMIUM DELIVERY S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 12
- Profit
- -183K
- Rank RO
- #109.149
- PRO SIND S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 12
- Profit
- 49K
- Rank RO
- #108.210
- BIGDADU CAFFE & FOOD S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 12
- Profit
- 59K
- Rank RO
- #97.648
- TEKA LOUNGE SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 12
- Profit
- 30.7K
- Rank RO
- #109.614
- GENERAL CATERING SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 12
- Profit
- 22.8K
- Rank RO
- #107.766
- YORK DRINK SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 12
- Profit
- -1.3K
- Rank RO
- #107.608
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MONTALP PROSERV S.R.L.(current) | 1.6M | 12 | 161K | #108.768 |
| COUNTRY URBAN TURISM S.R.L. | 1.6M | 12 | 18.4K | #109.686 |
| ROBINA ANTIQUE SRL | 1.7M | 12 | -238K | #108.878 |
| SMART FOOD CASIDA S.R.L. | 1.7M | 12 | -220K | #108.929 |
| LUCKY YU HAO S.R.L. | 1.8M | 11 | -132K | #104.963 |
| CATERA PREMIUM DELIVERY S.R.L. | 1.7M | 12 | -183K | #109.149 |
| PRO SIND S.R.L. | 1.7M | 12 | 49K | #108.210 |
| BIGDADU CAFFE & FOOD S.R.L. | 1.9M | 12 | 59K | #97.648 |
| TEKA LOUNGE SRL | 1.7M | 12 | 30.7K | #109.614 |
| GENERAL CATERING SRL | 1.7M | 12 | 22.8K | #107.766 |
| YORK DRINK SRL | 1.7M | 12 | -1.3K | #107.608 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MONTALP PROSERV S.R.L.(you) | COUNTRY URBAN TURISM S.R.L. | ROBINA ANTIQUE SRL | SMART FOOD CASIDA S.R.L. | LUCKY YU HAO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.6M | 1.6M | 1.7M | 1.7M | 1.8M |
| Profit | 161K | 18.4K | -238K | -220K | -132K |
| Margin | 9,7% | 1,1% | -14,3% | -13,2% | -7,5% |
| Employees | 12 | 12 | 12 | 12 | 11 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MONTALP PROSERV S.R.L.”.