Revenue

40.9K

2024

Profit

17.4K

2024

Employees

0

2024

Margin

42,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MONONAMAD S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 40.9K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #42.973 la cifra de afaceri, #27.332 la profit, #38.416 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 42.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MONONAMAD S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 40.9K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 42.4%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț en-gros (România), compania este #42.973 la cifra de afaceri, #27.332 la profit, #38.416 la număr angajați din 63.035 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#42.973 din 63.035 companii

Top 68.2%

Vezi clasamentul

După profit

#27.332 din 63.035 companii

Top 43.4%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#38.416 din 63.035 companii

Top 60.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
8.1M lei
Marjă medie
4.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri40.9K lei vs medie industrie 8.1M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit42.4% vs medie industrie 4.2%

Compania este 10.1× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024

Industry size

508B

RON revenue

Total companies

63.035

Total employees

317.294

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
WATER LIFE S.R.L.41K1Comerț en-gros
MTI ADRANGEL DISTRIBUTION S.R.L.41.7K1Comerț en-gros
ADVANCED TRADE S.R.L.42K1Comerț en-gros
GERMROM GROUP SRL39.9K1Comerț en-gros
KRT IT SOLUTION S.R.L.42.5K1Comerț en-gros
ALBOLUC SRL39.3K1Comerț en-gros
SOLARGIGA S.R.L.43.2K1Comerț en-gros
PAVI & EVA S.R.L.38.2K1Comerț en-gros
MOBELO PROD SRL38.1K1Comerț en-gros
SONSIE COSMETICS SRL37.6K1Comerț en-gros

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
42.4%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 65%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    40.9K
    Profit net
    17.4K
    Angajați
    0

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MONONAMAD S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMONONAMAD S.R.L.(you)WATER LIFE S.R.L.MTI ADRANGEL DISTRIBUTION S.R.L.ADVANCED TRADE S.R.L.GERMROM GROUP SRL
Revenue
40.9K
41K
41.7K
42K
39.9K
Profit
17.4K
-29K
-14.1K
30.4K
-9.7K
Margin
42,4%
-70,8%
-33,8%
72,4%
-24,4%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MONONAMAD S.R.L.”.