MONCRIS PROIECTCONS S.R.L.
Revenue
647K
2024
Profit
200K
2024
Employees
3
2024
Margin
29,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MONCRIS PROIECTCONS S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 647K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.229 la cifra de afaceri, #5.195 la profit, #3.370 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MONCRIS PROIECTCONS S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 647K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.229 la cifra de afaceri, #5.195 la profit, #3.370 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HIDROGEO TEHNIC PROIECT SRL | 671K | 3 | Activități profesionale |
| EVOLET AUTO SERVICES S.R.L. | 662K | 3 | Activități profesionale |
| PAKING SOLUTIONS S.R.L. | 683K | 3 | Activități profesionale |
| TELNORD CONSULT S.R.L. | 684K | 3 | Activități profesionale |
| QMS ENGINEERING EMBA S.R.L. | 642K | 3 | Activități profesionale |
| JAEGER CONS SRL | 699K | 3 | Activități profesionale |
| TEST MOBILE PRO SRL | 617K | 3 | Activități profesionale |
| MINERVA CONSTRUCT S.R.L. | 605K | 3 | Activități profesionale |
| GEOSCAD-CONST SRL | 588K | 3 | Activități profesionale |
| AMNV GEOCAD S.R.L. | 672K | 3 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 29.8%
- CA / angajat
- 223K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 22%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 647K
- Profit net
- 200K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 647K | 200K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MONCRIS PROIECTCONS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MONCRIS PROIECTCONS S.R.L.(current)
- Revenue
- 647K
- Employees
- 3
- Profit
- 200K
- Rank RO
- #194.311
- HIDROGEO TEHNIC PROIECT SRL
- Revenue
- 671K
- Employees
- 3
- Profit
- 141K
- Rank RO
- #194.025
- EVOLET AUTO SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 662K
- Employees
- 3
- Profit
- 136K
- Rank RO
- #195.556
- PAKING SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 683K
- Employees
- 3
- Profit
- 42K
- Rank RO
- #192.184
- TELNORD CONSULT S.R.L.
- Revenue
- 684K
- Employees
- 3
- Profit
- 86.3K
- Rank RO
- #191.929
- QMS ENGINEERING EMBA S.R.L.
- Revenue
- 642K
- Employees
- 3
- Profit
- 262K
- Rank RO
- #199.105
- JAEGER CONS SRL
- Revenue
- 699K
- Employees
- 3
- Profit
- 146K
- Rank RO
- #189.453
- TEST MOBILE PRO SRL
- Revenue
- 617K
- Employees
- 3
- Profit
- -27.9K
- Rank RO
- #203.815
- MINERVA CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 605K
- Employees
- 3
- Profit
- 271K
- Rank RO
- #206.014
- GEOSCAD-CONST SRL
- Revenue
- 588K
- Employees
- 3
- Profit
- 6.7K
- Rank RO
- #209.375
- AMNV GEOCAD S.R.L.
- Revenue
- 672K
- Employees
- 3
- Profit
- 336K
- Rank RO
- #194.006
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MONCRIS PROIECTCONS S.R.L.(current) | 647K | 3 | 200K | #194.311 |
| HIDROGEO TEHNIC PROIECT SRL | 671K | 3 | 141K | #194.025 |
| EVOLET AUTO SERVICES S.R.L. | 662K | 3 | 136K | #195.556 |
| PAKING SOLUTIONS S.R.L. | 683K | 3 | 42K | #192.184 |
| TELNORD CONSULT S.R.L. | 684K | 3 | 86.3K | #191.929 |
| QMS ENGINEERING EMBA S.R.L. | 642K | 3 | 262K | #199.105 |
| JAEGER CONS SRL | 699K | 3 | 146K | #189.453 |
| TEST MOBILE PRO SRL | 617K | 3 | -27.9K | #203.815 |
| MINERVA CONSTRUCT S.R.L. | 605K | 3 | 271K | #206.014 |
| GEOSCAD-CONST SRL | 588K | 3 | 6.7K | #209.375 |
| AMNV GEOCAD S.R.L. | 672K | 3 | 336K | #194.006 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MONCRIS PROIECTCONS S.R.L.(you) | HIDROGEO TEHNIC PROIECT SRL | EVOLET AUTO SERVICES S.R.L. | PAKING SOLUTIONS S.R.L. | TELNORD CONSULT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 647K | 671K | 662K | 683K | 684K |
| Profit | 200K | 141K | 136K | 42K | 86.3K |
| Margin | 29,8% | 21,1% | 20,5% | 6,2% | 12,6% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MONCRIS PROIECTCONS S.R.L.”.