MOLTAGRO NATURAL SRL
Revenue
4.3M
2024
Profit
72.3K
2024
Employees
12
2024
Margin
1,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MOLTAGRO NATURAL SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 4.3M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #1.476 la cifra de afaceri, #5.424 la profit, #1.217 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MOLTAGRO NATURAL SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 4.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #1.476 la cifra de afaceri, #5.424 la profit, #1.217 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 3.1× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ILSA COM SRL | 7.9M | 12 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| COMIS SA | 7.6M | 12 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| DANBO IMPEX SRL | 7.5M | 12 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| INTER ELTRA GLOBAL SRL | 8.8M | 12 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MATIAS AGRINVEST SRL | 7.4M | 12 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| BAVIT COM SRL | 7.4M | 12 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| COMERCIAL INFRATIREA SRL | 7.8M | 12 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ARASOL S.R.L. | 7.8M | 12 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRINAT EXPERT S.R.L. | 7.8M | 12 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| BALD AGRICULTURA SRL | 7.9M | 12 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.0%
- CA / angajat
- 630K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.3M
- Profit net
- 72.3K
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.3M | 72.3K | 12 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MOLTAGRO NATURAL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MOLTAGRO NATURAL SRL(current)
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 72.3K
- Rank RO
- #32.756
- ILSA COM SRL
- Revenue
- 7.9M
- Employees
- 12
- Profit
- -396K
- Rank RO
- #31.665
- COMIS SA
- Revenue
- 7.6M
- Employees
- 12
- Profit
- 575K
- Rank RO
- #32.494
- DANBO IMPEX SRL
- Revenue
- 7.5M
- Employees
- 12
- Profit
- 551K
- Rank RO
- #33.162
- INTER ELTRA GLOBAL SRL
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 12
- Profit
- -24.4K
- Rank RO
- #28.811
- MATIAS AGRINVEST SRL
- Revenue
- 7.4M
- Employees
- 12
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #33.345
- BAVIT COM SRL
- Revenue
- 7.4M
- Employees
- 12
- Profit
- 114K
- Rank RO
- #33.377
- COMERCIAL INFRATIREA SRL
- Revenue
- 7.8M
- Employees
- 12
- Profit
- 45.8K
- Rank RO
- #31.895
- ARASOL S.R.L.
- Revenue
- 7.8M
- Employees
- 12
- Profit
- 889K
- Rank RO
- #31.868
- AGRINAT EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 7.8M
- Employees
- 12
- Profit
- 909K
- Rank RO
- #31.797
- BALD AGRICULTURA SRL
- Revenue
- 7.9M
- Employees
- 12
- Profit
- 288K
- Rank RO
- #31.680
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MOLTAGRO NATURAL SRL(current) | 4.3M | 12 | 72.3K | #32.756 |
| ILSA COM SRL | 7.9M | 12 | -396K | #31.665 |
| COMIS SA | 7.6M | 12 | 575K | #32.494 |
| DANBO IMPEX SRL | 7.5M | 12 | 551K | #33.162 |
| INTER ELTRA GLOBAL SRL | 8.8M | 12 | -24.4K | #28.811 |
| MATIAS AGRINVEST SRL | 7.4M | 12 | 2.3M | #33.345 |
| BAVIT COM SRL | 7.4M | 12 | 114K | #33.377 |
| COMERCIAL INFRATIREA SRL | 7.8M | 12 | 45.8K | #31.895 |
| ARASOL S.R.L. | 7.8M | 12 | 889K | #31.868 |
| AGRINAT EXPERT S.R.L. | 7.8M | 12 | 909K | #31.797 |
| BALD AGRICULTURA SRL | 7.9M | 12 | 288K | #31.680 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MOLTAGRO NATURAL SRL(you) | ILSA COM SRL | COMIS SA | DANBO IMPEX SRL | INTER ELTRA GLOBAL SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.3M | 7.9M | 7.6M | 7.5M | 8.8M |
| Profit | 72.3K | -396K | 575K | 551K | -24.4K |
| Margin | 1,0% | -5,0% | 7,5% | 7,4% | -0,3% |
| Employees | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MOLTAGRO NATURAL SRL”.