Revenue

609K

2024

Profit

253K

2024

Employees

5

2024

Margin

40,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MOLSAN CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 609K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #14.843 la cifra de afaceri, #8.218 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 40.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MOLSAN CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 609K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 40.0%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #14.843 la cifra de afaceri, #8.218 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#14.843 din 56.726 companii

Top 26.2%

Vezi clasamentul

După profit

#8.218 din 56.726 companii

Top 14.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#7.436 din 56.726 companii

Top 13.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri609K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit40.0% vs medie industrie 9.8%

Compania este 4.1× față de media industriei

Angajați5 vs medie industrie 4

Compania este 1.4× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
GERROBERT-CONS SRL637K5Construcții
EKHION COMPANY S.R.L.661K5Construcții
OMEGA BUILDING TEAM SRL598K5Construcții
MASTERIX PAINTER SRL597K5Construcții
SZIKSZAI D S.R.L.588K5Construcții
INVIHEL S.R.L.585K5Construcții
EURO-TOP CONSTRUCT SRL715K5Construcții
SPEED CRV CONSTRUCT 2017 SRL634K5Construcții
BEST MRX CONSTRUCT S.R.L.635K5Construcții
CDS BENEFIC CONSTRUCT S.R.L.632K5Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
40.0%
CA / angajat
127K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 22%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    609K
    Profit net
    253K
    Angajați
    5

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MOLSAN CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMOLSAN CONSTRUCT SRL(you)GERROBERT-CONS SRLEKHION COMPANY S.R.L.OMEGA BUILDING TEAM SRLMASTERIX PAINTER SRL
Revenue
609K
637K
661K
598K
597K
Profit
253K
137K
154K
-53.9K
50.1K
Margin
40,0%
21,6%
23,2%
-9,0%
8,4%
Employees
5
5
5
5
5
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MOLSAN CONSTRUCT SRL”.