MOLDOVA EOLIAN SRL
Revenue
64.4M
2024
Profit
24.5M
2024
Employees
0
2024
Margin
37,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MOLDOVA EOLIAN SRL este o companie mare din sectorul Energie electrică, gaze, apă, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 64.4M lei (date 2024). În industria de Energie electrică, gaze, apă (România), compania este #106 la cifra de afaceri, #36 la profit, #1.206 la număr angajați din 5.085 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 37.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MOLDOVA EOLIAN SRL este o companie mare din sectorul Energie electrică, gaze, apă, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 64.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 37.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Energie electrică, gaze, apă (România), compania este #106 la cifra de afaceri, #36 la profit, #1.206 la număr angajați din 5.085 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Energie electrică, gaze, apă (CAEN 35) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 16.2M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 4.0× față de media industriei
Compania este 8.7× față de media industriei
Industry intelligence
Energie electrică, gaze, apă (CAEN 35) — 2024
Industry size
82.3B
RON revenue
Total companies
5.085
Total employees
36.788
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GREENLIGHT SOLUTIONS SRL | 69.5M | 1 | Energie electrică, gaze, apă |
| M.W. TEAM INVEST SRL | 61.9M | 1 | Energie electrică, gaze, apă |
| LJG GREEN SOURCE ENERGY GAMMA SRL | 73.4M | 1 | Energie electrică, gaze, apă |
| ALEGFURNIZORUL CONSULTING S.R.L. | 76.7M | 1 | Energie electrică, gaze, apă |
| RATESTI SOLAR PLANT S.R.L. | 82.7M | 1 | Energie electrică, gaze, apă |
| EVIVA NALBANT SRL | 48.7M | 1 | Energie electrică, gaze, apă |
| GREEN VISION SEVEN SRL | 77.9M | 1 | Energie electrică, gaze, apă |
| ENERGY TECH ENTERA S.R.L. | 55M | 1 | Energie electrică, gaze, apă |
| SENSE TRADE S.R.L. | 46.1M | 1 | Energie electrică, gaze, apă |
| ELSE ENERGY S.R.L. | 43.7M | 1 | Energie electrică, gaze, apă |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 35)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 37.0%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 64.4M
- Profit net
- 24.5M
- Angajați
- 0
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 64.4M | 24.5M | 0 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MOLDOVA EOLIAN SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MOLDOVA EOLIAN SRL(current)
- Revenue
- 64.4M
- Employees
- 0
- Profit
- 24.5M
- Rank RO
- #4.791
- GREENLIGHT SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 69.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 33.8M
- Rank RO
- #4.598
- M.W. TEAM INVEST SRL
- Revenue
- 61.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 17M
- Rank RO
- #5.146
- LJG GREEN SOURCE ENERGY GAMMA SRL
- Revenue
- 73.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 12.6M
- Rank RO
- #4.334
- ALEGFURNIZORUL CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 76.7M
- Employees
- 1
- Profit
- 9.9M
- Rank RO
- #4.177
- RATESTI SOLAR PLANT S.R.L.
- Revenue
- 82.7M
- Employees
- 1
- Profit
- 27.1K
- Rank RO
- #3.857
- EVIVA NALBANT SRL
- Revenue
- 48.7M
- Employees
- 1
- Profit
- 17.1M
- Rank RO
- #6.505
- GREEN VISION SEVEN SRL
- Revenue
- 77.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 28M
- Rank RO
- #4.109
- ENERGY TECH ENTERA S.R.L.
- Revenue
- 55M
- Employees
- 1
- Profit
- 15.9M
- Rank RO
- #5.761
- SENSE TRADE S.R.L.
- Revenue
- 46.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 999K
- Rank RO
- #6.857
- ELSE ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 43.7M
- Employees
- 1
- Profit
- 8.3M
- Rank RO
- #7.195
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MOLDOVA EOLIAN SRL(current) | 64.4M | 0 | 24.5M | #4.791 |
| GREENLIGHT SOLUTIONS SRL | 69.5M | 1 | 33.8M | #4.598 |
| M.W. TEAM INVEST SRL | 61.9M | 1 | 17M | #5.146 |
| LJG GREEN SOURCE ENERGY GAMMA SRL | 73.4M | 1 | 12.6M | #4.334 |
| ALEGFURNIZORUL CONSULTING S.R.L. | 76.7M | 1 | 9.9M | #4.177 |
| RATESTI SOLAR PLANT S.R.L. | 82.7M | 1 | 27.1K | #3.857 |
| EVIVA NALBANT SRL | 48.7M | 1 | 17.1M | #6.505 |
| GREEN VISION SEVEN SRL | 77.9M | 1 | 28M | #4.109 |
| ENERGY TECH ENTERA S.R.L. | 55M | 1 | 15.9M | #5.761 |
| SENSE TRADE S.R.L. | 46.1M | 1 | 999K | #6.857 |
| ELSE ENERGY S.R.L. | 43.7M | 1 | 8.3M | #7.195 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MOLDOVA EOLIAN SRL(you) | GREENLIGHT SOLUTIONS SRL | M.W. TEAM INVEST SRL | LJG GREEN SOURCE ENERGY GAMMA SRL | ALEGFURNIZORUL CONSULTING S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 64.4M | 69.5M | 61.9M | 73.4M | 76.7M |
| Profit | 24.5M | 33.8M | 17M | 12.6M | 9.9M |
| Margin | 37,0% | 48,7% | 27,5% | 17,2% | 12,9% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MOLDOVA EOLIAN SRL”.