MOLCON SRL
Revenue
447K
2024
Profit
29.6K
2024
Employees
5
2024
Margin
6,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MOLCON SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 447K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #17.410 la cifra de afaceri, #19.051 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MOLCON SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 447K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #17.410 la cifra de afaceri, #19.051 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CONSTRUCTSYA SAB S.R.L. | 516K | 5 | Construcții |
| INSTALPLAC S.R.L. | 449K | 5 | Construcții |
| PREMIUM CASA BALOTE�TI S.R.L. | 449K | 5 | Construcții |
| DAVRAD PROCONS S.R.L. | 449K | 5 | Construcții |
| DECORI ART ITALIA SRL | 448K | 5 | Construcții |
| RAMESUD S.R.L. | 450K | 5 | Construcții |
| SIKER B ZS CONSTRUCTION SRL | 448K | 5 | Construcții |
| EMPIRE MAKERS S.R.L. | 451K | 5 | Construcții |
| ONE EID&SCOPE S.R.L. | 453K | 5 | Construcții |
| CONFORT CONSTRUCT SRL | 442K | 5 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SALAJ
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.6%
- CA / angajat
- 89.8K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 27%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 447K
- Profit net
- 29.6K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 447K | 29.6K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MOLCON SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MOLCON SRL(current)
- Revenue
- 447K
- Employees
- 5
- Profit
- 29.6K
- Rank RO
- #242.717
- CONSTRUCTSYA SAB S.R.L.
- Revenue
- 516K
- Employees
- 5
- Profit
- 217K
- Rank RO
- #224.963
- INSTALPLAC S.R.L.
- Revenue
- 449K
- Employees
- 5
- Profit
- 46.7K
- Rank RO
- #242.773
- PREMIUM CASA BALOTE�TI S.R.L.
- Revenue
- 449K
- Employees
- 5
- Profit
- -347K
- Rank RO
- #242.792
- DAVRAD PROCONS S.R.L.
- Revenue
- 449K
- Employees
- 5
- Profit
- 23.4K
- Rank RO
- #242.587
- DECORI ART ITALIA SRL
- Revenue
- 448K
- Employees
- 5
- Profit
- 33.6K
- Rank RO
- #242.922
- RAMESUD S.R.L.
- Revenue
- 450K
- Employees
- 5
- Profit
- 9.9K
- Rank RO
- #242.383
- SIKER B ZS CONSTRUCTION SRL
- Revenue
- 448K
- Employees
- 5
- Profit
- 137K
- Rank RO
- #243.033
- EMPIRE MAKERS S.R.L.
- Revenue
- 451K
- Employees
- 5
- Profit
- 55.8K
- Rank RO
- #241.978
- ONE EID&SCOPE S.R.L.
- Revenue
- 453K
- Employees
- 5
- Profit
- 49.9K
- Rank RO
- #241.458
- CONFORT CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 442K
- Employees
- 5
- Profit
- 39.2K
- Rank RO
- #244.667
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MOLCON SRL(current) | 447K | 5 | 29.6K | #242.717 |
| CONSTRUCTSYA SAB S.R.L. | 516K | 5 | 217K | #224.963 |
| INSTALPLAC S.R.L. | 449K | 5 | 46.7K | #242.773 |
| PREMIUM CASA BALOTE�TI S.R.L. | 449K | 5 | -347K | #242.792 |
| DAVRAD PROCONS S.R.L. | 449K | 5 | 23.4K | #242.587 |
| DECORI ART ITALIA SRL | 448K | 5 | 33.6K | #242.922 |
| RAMESUD S.R.L. | 450K | 5 | 9.9K | #242.383 |
| SIKER B ZS CONSTRUCTION SRL | 448K | 5 | 137K | #243.033 |
| EMPIRE MAKERS S.R.L. | 451K | 5 | 55.8K | #241.978 |
| ONE EID&SCOPE S.R.L. | 453K | 5 | 49.9K | #241.458 |
| CONFORT CONSTRUCT SRL | 442K | 5 | 39.2K | #244.667 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MOLCON SRL(you) | CONSTRUCTSYA SAB S.R.L. | INSTALPLAC S.R.L. | PREMIUM CASA BALOTE�TI S.R.L. | DAVRAD PROCONS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 447K | 516K | 449K | 449K | 449K |
| Profit | 29.6K | 217K | 46.7K | -347K | 23.4K |
| Margin | 6,6% | 42,2% | 10,4% | -77,4% | 5,2% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MOLCON SRL”.