Revenue

1.2M

2024

Profit

259K

2024

Employees

7

2024

Margin

21,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MOHAN INSTAL S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #6.399 la cifra de afaceri, #4.971 la profit, #3.891 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MOHAN INSTAL S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.8%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #6.399 la cifra de afaceri, #4.971 la profit, #3.891 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#6.399 din 39.568 companii

Top 16.2%

Vezi clasamentul

După profit

#4.971 din 39.568 companii

Top 12.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.891 din 39.568 companii

Top 9.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri1.2M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.8× față de media industriei

Marjă profit21.8% vs medie industrie 11.2%

Compania este 1.9× față de media industriei

Angajați7 vs medie industrie 4

Compania este 1.9× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ELECTROINSTAL NIC SRL1.2M7Construcții
PETCU INNOVO S.R.L.1.2M7Construcții
XXL COMPANY M.S.M. SRL1.2M7Construcții
NEW ERA TERMO-INSTAL S.R.L.1.2M7Construcții
ANA EURO BYT S.R.L.1.2M7Construcții
FRIG SYSTEM INSTALA�II FRIGORIFICE SIBIU SRL1.4M7Construcții
ZDP PRODUCTION S.R.L.1.2M7Construcții
DUO TERM SERV SRL1.2M7Construcții
RADIGAZ SRL1.2M7Construcții
AMICOS S.R.L.1.4M7Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
21.8%
CA / angajat
170K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 15%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    1.2M
    Profit net
    259K
    Angajați
    7

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MOHAN INSTAL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMOHAN INSTAL S.R.L.(you)ELECTROINSTAL NIC SRLPETCU INNOVO S.R.L.XXL COMPANY M.S.M. SRLNEW ERA TERMO-INSTAL S.R.L.
Revenue
1.2M
1.2M
1.2M
1.2M
1.2M
Profit
259K
-42.7K
-249K
-49.9K
119K
Margin
21,8%
-3,5%
-20,2%
-4,2%
10,0%
Employees
7
7
7
7
7
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MOHAN INSTAL S.R.L.”.