Revenue

3.8M

2024

Profit

436K

2024

Employees

31

2024

Margin

11,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MODULEX GROUP SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 3.8M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.357 la cifra de afaceri, #3.309 la profit, #616 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MODULEX GROUP SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 3.8M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.3%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #2.357 la cifra de afaceri, #3.309 la profit, #616 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.357 din 39.568 companii

Top 6.0%

Vezi clasamentul

După profit

#3.309 din 39.568 companii

Top 8.4%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#616 din 39.568 companii

Top 1.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri3.8M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 2.7× față de media industriei

Marjă profit11.3% vs medie industrie 11.2%

Compania este 1.0× față de media industriei

Angajați31 vs medie industrie 4

Compania este 8.5× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
RAMWELL INVEST SRL3.4M32Construcții
BOMAX DESIGN SRL3.8M27Construcții
T.C.R. TELECOM PROJECT SRL4.4M30Construcții
EUROTECH PAINT SOLUCION S.R.L.4M26Construcții
MDV SCHELE S.R.L.3.3M33Construcții
GEROPEVENT SRL3.9M29Construcții
D.A. AMBIENT INTERIOR SRL4.3M28Construcții
ONISTUA - COM SRL3.8M29Construcții
CASARA CARGO SRL3.7M30Construcții
MERY & NICK 28 SRL4.1M30Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
11.3%
CA / angajat
124K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 6%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    3.8M
    Profit net
    436K
    Angajați
    31

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MODULEX GROUP SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMODULEX GROUP SRL(you)RAMWELL INVEST SRLBOMAX DESIGN SRLT.C.R. TELECOM PROJECT SRLEUROTECH PAINT SOLUCION S.R.L.
Revenue
3.8M
3.4M
3.8M
4.4M
4M
Profit
436K
231K
815K
-149K
401K
Margin
11,3%
6,7%
21,4%
-3,4%
10,1%
Employees
31
32
27
30
26
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MODULEX GROUP SRL”.