MO & VIC S.R.L.
Revenue
782K
2024
Profit
161K
2024
Employees
6
2024
Margin
20,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MO & VIC S.R.L. este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 782K lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #1.745 la cifra de afaceri, #839 la profit, #796 la număr angajați din 5.091 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MO & VIC S.R.L. este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 782K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #1.745 la cifra de afaceri, #839 la profit, #796 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 4.5× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TUTU COMPANY SRL | 902K | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| PELM SILVA COMPREST S.R.L. | 824K | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| R�CZ FOREST S.R.L. | 748K | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| WOLF FOREST S.R.L. | 746K | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| WEST SILVAE SRL | 742K | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| SPIRIDON SILV FOREST SRL | 736K | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| WED ROUTE SRL | 735K | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| RAPID TANAPE SRL | 846K | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| Firma (CUI 50794200) | 847K | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| GREEN WOOD COM SRL | 858K | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 20.5%
- CA / angajat
- 131K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 20%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 782K
- Profit net
- 161K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 782K | 161K | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MO & VIC S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MO & VIC S.R.L.(current)
- Revenue
- 782K
- Employees
- 6
- Profit
- 161K
- Rank RO
- #176.805
- TUTU COMPANY SRL
- Revenue
- 902K
- Employees
- 6
- Profit
- -98.8K
- Rank RO
- #163.036
- PELM SILVA COMPREST S.R.L.
- Revenue
- 824K
- Employees
- 6
- Profit
- -178K
- Rank RO
- #172.163
- R�CZ FOREST S.R.L.
- Revenue
- 748K
- Employees
- 6
- Profit
- -71K
- Rank RO
- #182.222
- WOLF FOREST S.R.L.
- Revenue
- 746K
- Employees
- 6
- Profit
- 129K
- Rank RO
- #182.440
- WEST SILVAE SRL
- Revenue
- 742K
- Employees
- 6
- Profit
- -607K
- Rank RO
- #183.084
- SPIRIDON SILV FOREST SRL
- Revenue
- 736K
- Employees
- 6
- Profit
- 35.8K
- Rank RO
- #184.032
- WED ROUTE SRL
- Revenue
- 735K
- Employees
- 6
- Profit
- -218K
- Rank RO
- #184.185
- RAPID TANAPE SRL
- Revenue
- 846K
- Employees
- 6
- Profit
- 217K
- Rank RO
- #169.518
- Firma (CUI 50794200)
- Revenue
- 847K
- Employees
- 6
- Profit
- 625K
- Rank RO
- #169.418
- GREEN WOOD COM SRL
- Revenue
- 858K
- Employees
- 6
- Profit
- 5.5K
- Rank RO
- #168.043
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MO & VIC S.R.L.(current) | 782K | 6 | 161K | #176.805 |
| TUTU COMPANY SRL | 902K | 6 | -98.8K | #163.036 |
| PELM SILVA COMPREST S.R.L. | 824K | 6 | -178K | #172.163 |
| R�CZ FOREST S.R.L. | 748K | 6 | -71K | #182.222 |
| WOLF FOREST S.R.L. | 746K | 6 | 129K | #182.440 |
| WEST SILVAE SRL | 742K | 6 | -607K | #183.084 |
| SPIRIDON SILV FOREST SRL | 736K | 6 | 35.8K | #184.032 |
| WED ROUTE SRL | 735K | 6 | -218K | #184.185 |
| RAPID TANAPE SRL | 846K | 6 | 217K | #169.518 |
| Firma (CUI 50794200) | 847K | 6 | 625K | #169.418 |
| GREEN WOOD COM SRL | 858K | 6 | 5.5K | #168.043 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MO & VIC S.R.L.(you) | TUTU COMPANY SRL | PELM SILVA COMPREST S.R.L. | R�CZ FOREST S.R.L. | WOLF FOREST S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 782K | 902K | 824K | 748K | 746K |
| Profit | 161K | -98.8K | -178K | -71K | 129K |
| Margin | 20,5% | -11,0% | -21,6% | -9,5% | 17,2% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MO & VIC S.R.L.”.