MMD SOLUTIONS S.R.L.
Revenue
1.8M
2024
Profit
678K
2024
Employees
—
2024
Margin
37,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MMD SOLUTIONS S.R.L. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #2.580 la cifra de afaceri, #2.588 la profit, #26.590 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 37.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MMD SOLUTIONS S.R.L. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 37.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #2.580 la cifra de afaceri, #2.588 la profit, #26.590 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 2.5× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| INGENTISCHAIN SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. | 1.8M | 1 | IT |
| SEVEN DIAMONDS S.R.L. | 1.8M | 1 | IT |
| INTUM SRL | 1.8M | 1 | IT |
| ONLINE SOFTWARE SYSTEMS SRL | 1.9M | 1 | IT |
| GOOD BIT S.R.L. | 1.7M | 1 | IT |
| CODE LAIR S.R.L. | 1.9M | 1 | IT |
| CONNECTOR LABS SRL | 1.9M | 1 | IT |
| IFLUX TM SRL | 1.7M | 1 | IT |
| COSTEVO S.R.L. | 1.9M | 1 | IT |
| PLUSAR IT CONSULTING S.R.L. | 1.7M | 1 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 37.3%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.8M
- Profit net
- 678K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.8M | 678K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MMD SOLUTIONS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MMD SOLUTIONS S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 0
- Profit
- 678K
- Rank RO
- #102.496
- INGENTISCHAIN SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 197K
- Rank RO
- #103.916
- SEVEN DIAMONDS S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #104.476
- INTUM SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 1
- Profit
- -162K
- Rank RO
- #104.530
- ONLINE SOFTWARE SYSTEMS SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #100.185
- GOOD BIT S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #105.442
- CODE LAIR S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #99.568
- CONNECTOR LABS SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 760K
- Rank RO
- #99.299
- IFLUX TM SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #106.171
- COSTEVO S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 668K
- Rank RO
- #98.689
- PLUSAR IT CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 1
- Profit
- 873K
- Rank RO
- #106.490
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MMD SOLUTIONS S.R.L.(current) | 1.8M | 0 | 678K | #102.496 |
| INGENTISCHAIN SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. | 1.8M | 1 | 197K | #103.916 |
| SEVEN DIAMONDS S.R.L. | 1.8M | 1 | 1.8M | #104.476 |
| INTUM SRL | 1.8M | 1 | -162K | #104.530 |
| ONLINE SOFTWARE SYSTEMS SRL | 1.9M | 1 | 1.2M | #100.185 |
| GOOD BIT S.R.L. | 1.7M | 1 | 1.5M | #105.442 |
| CODE LAIR S.R.L. | 1.9M | 1 | 1.3M | #99.568 |
| CONNECTOR LABS SRL | 1.9M | 1 | 760K | #99.299 |
| IFLUX TM SRL | 1.7M | 1 | 1.3M | #106.171 |
| COSTEVO S.R.L. | 1.9M | 1 | 668K | #98.689 |
| PLUSAR IT CONSULTING S.R.L. | 1.7M | 1 | 873K | #106.490 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MMD SOLUTIONS S.R.L.(you) | INGENTISCHAIN SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. | SEVEN DIAMONDS S.R.L. | INTUM SRL | ONLINE SOFTWARE SYSTEMS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.8M | 1.8M | 1.8M | 1.8M | 1.9M |
| Profit | 678K | 197K | 1.8M | -162K | 1.2M |
| Margin | 37,3% | 11,1% | 100,0% | -9,1% | 63,4% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MMD SOLUTIONS S.R.L.”.