ML VIP GUARD SRL
Revenue
6.9M
2024
Profit
741K
2024
Employees
90
2024
Margin
10,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ML VIP GUARD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 6.9M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #226 la cifra de afaceri, #218 la profit, #210 la număr angajați din 2.843 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ML VIP GUARD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 6.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #226 la cifra de afaceri, #218 la profit, #210 la număr angajați din 2.843 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 80) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 4.7%
- Angajați medie
- 34
Companie vs medie industrie
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 2.7× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 80) — 2024
Industry size
8.6B
RON revenue
Total companies
2.843
Total employees
95.635
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PANTERA GUARD SRL | 6.9M | 93 | Activități profesionale |
| BBT SECURITY SRL | 6.6M | 88 | Activități profesionale |
| RONEI GUARD PROTECTION S.R.L. | 6.3M | 89 | Activități profesionale |
| MC PROTECT SRL | 7.3M | 111 | Activități profesionale |
| S.G.S. ALERT SYSTEMS S.R.L. | 6.1M | 90 | Activități profesionale |
| ZIMBRII NEGRI SRL | 6.5M | 83 | Activități profesionale |
| LY SECURITY SRL | 5.8M | 102 | Activități profesionale |
| INTEGRAT SSP DELTA SECURITY SRL | 6.1M | 93 | Activități profesionale |
| 3D SECURITY FORCE S.R.L. | 7.5M | 83 | Activități profesionale |
| ZIMBRUL PROTECT DIVISION S.R.L. | 8.2M | 89 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 80)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 10.7%
- CA / angajat
- 76.7K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6.9M
- Profit net
- 741K
- Angajați
- 90
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6.9M | 741K | 90 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ML VIP GUARD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ML VIP GUARD SRL(current)
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 90
- Profit
- 741K
- Rank RO
- #35.353
- PANTERA GUARD SRL
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 93
- Profit
- 425K
- Rank RO
- #35.394
- BBT SECURITY SRL
- Revenue
- 6.6M
- Employees
- 88
- Profit
- 973K
- Rank RO
- #36.589
- RONEI GUARD PROTECTION S.R.L.
- Revenue
- 6.3M
- Employees
- 89
- Profit
- 48.3K
- Rank RO
- #38.118
- MC PROTECT SRL
- Revenue
- 7.3M
- Employees
- 111
- Profit
- 922K
- Rank RO
- #33.873
- S.G.S. ALERT SYSTEMS S.R.L.
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 90
- Profit
- 24.7K
- Rank RO
- #39.132
- ZIMBRII NEGRI SRL
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 83
- Profit
- 746K
- Rank RO
- #37.069
- LY SECURITY SRL
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 102
- Profit
- 493K
- Rank RO
- #40.748
- INTEGRAT SSP DELTA SECURITY SRL
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 93
- Profit
- -4.4K
- Rank RO
- #39.182
- 3D SECURITY FORCE S.R.L.
- Revenue
- 7.5M
- Employees
- 83
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #32.919
- ZIMBRUL PROTECT DIVISION S.R.L.
- Revenue
- 8.2M
- Employees
- 89
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #30.655
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ML VIP GUARD SRL(current) | 6.9M | 90 | 741K | #35.353 |
| PANTERA GUARD SRL | 6.9M | 93 | 425K | #35.394 |
| BBT SECURITY SRL | 6.6M | 88 | 973K | #36.589 |
| RONEI GUARD PROTECTION S.R.L. | 6.3M | 89 | 48.3K | #38.118 |
| MC PROTECT SRL | 7.3M | 111 | 922K | #33.873 |
| S.G.S. ALERT SYSTEMS S.R.L. | 6.1M | 90 | 24.7K | #39.132 |
| ZIMBRII NEGRI SRL | 6.5M | 83 | 746K | #37.069 |
| LY SECURITY SRL | 5.8M | 102 | 493K | #40.748 |
| INTEGRAT SSP DELTA SECURITY SRL | 6.1M | 93 | -4.4K | #39.182 |
| 3D SECURITY FORCE S.R.L. | 7.5M | 83 | 1.8M | #32.919 |
| ZIMBRUL PROTECT DIVISION S.R.L. | 8.2M | 89 | 2M | #30.655 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ML VIP GUARD SRL(you) | PANTERA GUARD SRL | BBT SECURITY SRL | RONEI GUARD PROTECTION S.R.L. | MC PROTECT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6.9M | 6.9M | 6.6M | 6.3M | 7.3M |
| Profit | 741K | 425K | 973K | 48.3K | 922K |
| Margin | 10,7% | 6,2% | 14,7% | 0,8% | 12,7% |
| Employees | 90 | 93 | 88 | 89 | 111 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ML VIP GUARD SRL”.