MIVALECON CONSTRUCT SRL
Revenue
1M
2024
Profit
759K
2024
Employees
4
2024
Margin
73,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MIVALECON CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #11.430 la cifra de afaceri, #3.533 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 73.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MIVALECON CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 73.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #11.430 la cifra de afaceri, #3.533 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 7.5× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NECULA EDIL S.R.L. | 1.1M | 4 | Construcții |
| GRITO COMPLET S.R.L. | 1M | 4 | Construcții |
| DECI HOME CONSTRUCT S.R.L. | 1M | 4 | Construcții |
| L.L.M. ENGINEERING SRL | 1M | 4 | Construcții |
| T C TOTAL EDIFICIA SRL | 1M | 4 | Construcții |
| VOITINA SRL | 1M | 4 | Construcții |
| NORTH AEGEAN SRL | 1M | 4 | Construcții |
| MAGIC ART HOUSES S.R.L. | 1M | 4 | Construcții |
| ECONIS S.R.L. | 1M | 4 | Construcții |
| ILLYES PROFINCONSER S.R.L. | 1M | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VRANCEA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 73.3%
- CA / angajat
- 259K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 17%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1M
- Profit net
- 759K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1M | 759K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MIVALECON CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MIVALECON CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- 759K
- Rank RO
- #149.723
- NECULA EDIL S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 85.1K
- Rank RO
- #141.331
- GRITO COMPLET S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- 3.7K
- Rank RO
- #149.923
- DECI HOME CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- 639K
- Rank RO
- #149.935
- L.L.M. ENGINEERING SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- -294K
- Rank RO
- #149.485
- T C TOTAL EDIFICIA SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- 498K
- Rank RO
- #149.976
- VOITINA SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- -29K
- Rank RO
- #150.209
- NORTH AEGEAN SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- -57.8K
- Rank RO
- #149.139
- MAGIC ART HOUSES S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- -975K
- Rank RO
- #150.334
- ECONIS S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- 383K
- Rank RO
- #150.449
- ILLYES PROFINCONSER S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- -132K
- Rank RO
- #149.010
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MIVALECON CONSTRUCT SRL(current) | 1M | 4 | 759K | #149.723 |
| NECULA EDIL S.R.L. | 1.1M | 4 | 85.1K | #141.331 |
| GRITO COMPLET S.R.L. | 1M | 4 | 3.7K | #149.923 |
| DECI HOME CONSTRUCT S.R.L. | 1M | 4 | 639K | #149.935 |
| L.L.M. ENGINEERING SRL | 1M | 4 | -294K | #149.485 |
| T C TOTAL EDIFICIA SRL | 1M | 4 | 498K | #149.976 |
| VOITINA SRL | 1M | 4 | -29K | #150.209 |
| NORTH AEGEAN SRL | 1M | 4 | -57.8K | #149.139 |
| MAGIC ART HOUSES S.R.L. | 1M | 4 | -975K | #150.334 |
| ECONIS S.R.L. | 1M | 4 | 383K | #150.449 |
| ILLYES PROFINCONSER S.R.L. | 1M | 4 | -132K | #149.010 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MIVALECON CONSTRUCT SRL(you) | NECULA EDIL S.R.L. | GRITO COMPLET S.R.L. | DECI HOME CONSTRUCT S.R.L. | L.L.M. ENGINEERING SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1M | 1.1M | 1M | 1M | 1M |
| Profit | 759K | 85.1K | 3.7K | 639K | -294K |
| Margin | 73,3% | 7,5% | 0,4% | 61,9% | -28,4% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MIVALECON CONSTRUCT SRL”.