MIST LIDER CONSTRUCT SRL

CUI 30619280·Construcții·Timis·Founded 2024

Revenue

12.6M

2024

Profit

931K

2024

Employees

28

2024

Margin

6,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MIST LIDER CONSTRUCT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 12.6M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.408 la cifra de afaceri, #2.895 la profit, #1.083 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MIST LIDER CONSTRUCT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 12.6M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.2%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #1.408 la cifra de afaceri, #2.895 la profit, #1.083 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.408 din 56.726 companii

Top 2.5%

Vezi clasamentul

După profit

#2.895 din 56.726 companii

Top 5.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.083 din 56.726 companii

Top 1.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri12.6M lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 5.6× față de media industriei

Marjă profit6.2% vs medie industrie 9.8%

Compania este 0.6× față de media industriei

Angajați28 vs medie industrie 4

Compania este 7.6× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ROMPAV VEST S.R.L.15.3M25Construcții
PROCONSTRUCTIM M.I. SRL14.7M24Construcții
VASI FLOR S.R.L.15.6M28Construcții
EBENS BLUE BAU S.R.L.14.2M32Construcții
MASTERCLASS AG SRL15.3M27Construcții
STINMEX CONS S.R.L.14M28Construcții
MONDOSTRUCT-GROUP S.R.L.16.1M28Construcții
SIGMA APS CONSTRUCT SRL16.1M28Construcții
LITORAL CONSTRUCT SA13.9M28Construcții
FEROCOM SRL15.6M27Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
6.2%
CA / angajat
536K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    12.6M
    Profit net
    931K
    Angajați
    28

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MIST LIDER CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMIST LIDER CONSTRUCT SRL(you)ROMPAV VEST S.R.L.PROCONSTRUCTIM M.I. SRLVASI FLOR S.R.L.EBENS BLUE BAU S.R.L.
Revenue
12.6M
15.3M
14.7M
15.6M
14.2M
Profit
931K
830K
147K
3.6M
4.1K
Margin
6,2%
5,4%
1,0%
23,3%
0,0%
Employees
28
25
24
28
32
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MIST LIDER CONSTRUCT SRL”.