MIRED CUT S.R.L.
Revenue
944K
2024
Profit
4.6M
2024
Employees
1
2024
Margin
33,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MIRED CUT S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 944K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #204 la cifra de afaceri, #64 la profit, #1.508 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 33.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MIRED CUT S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 944K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 33.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #204 la cifra de afaceri, #64 la profit, #1.508 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 3.9× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CORSARU ROSU BETOANE SRL | 10.9M | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| PPC INSULATORS TURDA S.R.L. | 9.6M | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| TERMOTOTAL PROD S.R.L. | 23.8M | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ARTGRANIT SRL | 8.1M | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ANKARST DEVELOPMENT S.R.L. | 5.6M | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| STONE DECO STYLE SRL | 6.6M | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ENERGO-METR SRL | 6.5M | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| TREMAG SA | 5.9M | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MITUVA N.L.K. SRL | 9.9M | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CEMART INVEST S.A. | 17.4M | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 33.0%
- CA / angajat
- 13.9M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 944K
- Profit net
- 4.6M
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 944K | 4.6M | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MIRED CUT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MIRED CUT S.R.L.(current)
- Revenue
- 944K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.6M
- Rank RO
- #19.761
- CORSARU ROSU BETOANE SRL
- Revenue
- 10.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 312K
- Rank RO
- #24.322
- PPC INSULATORS TURDA S.R.L.
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #27.000
- TERMOTOTAL PROD S.R.L.
- Revenue
- 23.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 2.5M
- Rank RO
- #12.370
- ARTGRANIT SRL
- Revenue
- 8.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 151K
- Rank RO
- #30.930
- ANKARST DEVELOPMENT S.R.L.
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 305K
- Rank RO
- #41.778
- STONE DECO STYLE SRL
- Revenue
- 6.6M
- Employees
- 1
- Profit
- -65.3K
- Rank RO
- #36.868
- ENERGO-METR SRL
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #37.322
- TREMAG SA
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #40.334
- MITUVA N.L.K. SRL
- Revenue
- 9.9M
- Employees
- 2
- Profit
- 276K
- Rank RO
- #26.128
- CEMART INVEST S.A.
- Revenue
- 17.4M
- Employees
- 2
- Profit
- 10.6M
- Rank RO
- #16.374
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MIRED CUT S.R.L.(current) | 944K | 1 | 4.6M | #19.761 |
| CORSARU ROSU BETOANE SRL | 10.9M | 1 | 312K | #24.322 |
| PPC INSULATORS TURDA S.R.L. | 9.6M | 1 | 1.3M | #27.000 |
| TERMOTOTAL PROD S.R.L. | 23.8M | 1 | 2.5M | #12.370 |
| ARTGRANIT SRL | 8.1M | 1 | 151K | #30.930 |
| ANKARST DEVELOPMENT S.R.L. | 5.6M | 1 | 305K | #41.778 |
| STONE DECO STYLE SRL | 6.6M | 1 | -65.3K | #36.868 |
| ENERGO-METR SRL | 6.5M | 1 | 1.7M | #37.322 |
| TREMAG SA | 5.9M | 1 | 1.7M | #40.334 |
| MITUVA N.L.K. SRL | 9.9M | 2 | 276K | #26.128 |
| CEMART INVEST S.A. | 17.4M | 2 | 10.6M | #16.374 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MIRED CUT S.R.L.(you) | CORSARU ROSU BETOANE SRL | PPC INSULATORS TURDA S.R.L. | TERMOTOTAL PROD S.R.L. | ARTGRANIT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 944K | 10.9M | 9.6M | 23.8M | 8.1M |
| Profit | 4.6M | 312K | 1.3M | 2.5M | 151K |
| Margin | 33,0% | 2,9% | 13,6% | 10,6% | 1,9% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MIRED CUT S.R.L.”.