MIRAMEDICAL SRL
Revenue
483K
2024
Profit
20.3K
2024
Employees
2
2024
Margin
4,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MIRAMEDICAL SRL este o companie micro din sectorul Sănătate, cu sediul în GORJ, având o cifră de afaceri de 483K lei (date 2024). În industria de Sănătate (România), compania este #8.823 la cifra de afaceri, #17.738 la profit, #6.137 la număr angajați din 32.469 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MIRAMEDICAL SRL este o companie micro din sectorul Sănătate, cu sediul în GORJ, având o cifră de afaceri de 483K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Sănătate (România), compania este #8.823 la cifra de afaceri, #17.738 la profit, #6.137 la număr angajați din 32.469 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Sănătate (CAEN 86) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1000K lei
- Marjă medie
- 15.6%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Sănătate (CAEN 86) — 2024
Industry size
32.5B
RON revenue
Total companies
32.469
Total employees
98.239
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GABILUCMED 54 SRL | 483K | 2 | Sănătate |
| OPTISPECS MED SRL | 476K | 2 | Sănătate |
| ROFAMED SRL | 497K | 2 | Sănătate |
| RIAMAMED S.R.L. | 502K | 2 | Sănătate |
| GUNFLORY-MED SRL | 466K | 2 | Sănătate |
| MEDGAST SRL | 505K | 2 | Sănătate |
| MIODENT ANA SRL | 461K | 2 | Sănătate |
| HOMEOMED SRL | 507K | 2 | Sănătate |
| OFMED SRL | 510K | 2 | Sănătate |
| ECHOSAN SRL | 513K | 2 | Sănătate |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GORJ
Industrie (CAEN 86)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.2%
- CA / angajat
- 242K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 26%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 483K
- Profit net
- 20.3K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 483K | 20.3K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MIRAMEDICAL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MIRAMEDICAL SRL(current)
- Revenue
- 483K
- Employees
- 2
- Profit
- 20.3K
- Rank RO
- #233.219
- GABILUCMED 54 SRL
- Revenue
- 483K
- Employees
- 2
- Profit
- 315K
- Rank RO
- #233.286
- OPTISPECS MED SRL
- Revenue
- 476K
- Employees
- 2
- Profit
- 102K
- Rank RO
- #235.035
- ROFAMED SRL
- Revenue
- 497K
- Employees
- 2
- Profit
- 311K
- Rank RO
- #229.741
- RIAMAMED S.R.L.
- Revenue
- 502K
- Employees
- 2
- Profit
- 249K
- Rank RO
- #228.482
- GUNFLORY-MED SRL
- Revenue
- 466K
- Employees
- 2
- Profit
- 313K
- Rank RO
- #237.929
- MEDGAST SRL
- Revenue
- 505K
- Employees
- 2
- Profit
- 281K
- Rank RO
- #227.631
- MIODENT ANA SRL
- Revenue
- 461K
- Employees
- 2
- Profit
- 93.1K
- Rank RO
- #239.273
- HOMEOMED SRL
- Revenue
- 507K
- Employees
- 2
- Profit
- 255K
- Rank RO
- #227.128
- OFMED SRL
- Revenue
- 510K
- Employees
- 2
- Profit
- 415K
- Rank RO
- #226.319
- ECHOSAN SRL
- Revenue
- 513K
- Employees
- 2
- Profit
- 247K
- Rank RO
- #225.590
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MIRAMEDICAL SRL(current) | 483K | 2 | 20.3K | #233.219 |
| GABILUCMED 54 SRL | 483K | 2 | 315K | #233.286 |
| OPTISPECS MED SRL | 476K | 2 | 102K | #235.035 |
| ROFAMED SRL | 497K | 2 | 311K | #229.741 |
| RIAMAMED S.R.L. | 502K | 2 | 249K | #228.482 |
| GUNFLORY-MED SRL | 466K | 2 | 313K | #237.929 |
| MEDGAST SRL | 505K | 2 | 281K | #227.631 |
| MIODENT ANA SRL | 461K | 2 | 93.1K | #239.273 |
| HOMEOMED SRL | 507K | 2 | 255K | #227.128 |
| OFMED SRL | 510K | 2 | 415K | #226.319 |
| ECHOSAN SRL | 513K | 2 | 247K | #225.590 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MIRAMEDICAL SRL(you) | GABILUCMED 54 SRL | OPTISPECS MED SRL | ROFAMED SRL | RIAMAMED S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 483K | 483K | 476K | 497K | 502K |
| Profit | 20.3K | 315K | 102K | 311K | 249K |
| Margin | 4,2% | 65,2% | 21,3% | 62,5% | 49,7% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MIRAMEDICAL SRL”.