MINERVA TRANS SRL
Revenue
2.6M
2024
Profit
14K
2024
Employees
18
2024
Margin
0,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MINERVA TRANS SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 2.6M lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #755 la cifra de afaceri, #1.940 la profit, #352 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MINERVA TRANS SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 2.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #755 la cifra de afaceri, #1.940 la profit, #352 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 3.4× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FILDAS 95 SRL | 2.5M | 18 | Lemn și produse din lemn |
| FA-LAK DELHEGY SRL | 3.1M | 17 | Lemn și produse din lemn |
| CATIPET S.R.L. | 2.6M | 17 | Lemn și produse din lemn |
| DINGOTRANS SRL | 2.8M | 19 | Lemn și produse din lemn |
| SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA ARTA LEMNULUI | 2.3M | 18 | Lemn și produse din lemn |
| DAVID TRANSFORMATION SRL | 3.1M | 16 | Lemn și produse din lemn |
| ALUCONTAINER WOOD GROUP S.R.L. | 2.4M | 17 | Lemn și produse din lemn |
| VICTORIA GRUP 99 SRL | 2.9M | 17 | Lemn și produse din lemn |
| ARMEANU SRL | 2.6M | 21 | Lemn și produse din lemn |
| RADYS INVESTMENT S.R.L. | 2.9M | 19 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HARGHITA
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.5%
- CA / angajat
- 146K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.6M
- Profit net
- 14K
- Angajați
- 18
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.6M | 14K | 18 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MINERVA TRANS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MINERVA TRANS SRL(current)
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 18
- Profit
- 14K
- Rank RO
- #75.619
- FILDAS 95 SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 18
- Profit
- -210K
- Rank RO
- #77.771
- FA-LAK DELHEGY SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 17
- Profit
- 162K
- Rank RO
- #66.968
- CATIPET S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 17
- Profit
- -359K
- Rank RO
- #77.110
- DINGOTRANS SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 19
- Profit
- -131K
- Rank RO
- #72.646
- SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA ARTA LEMNULUI
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 18
- Profit
- 171K
- Rank RO
- #86.220
- DAVID TRANSFORMATION SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 191K
- Rank RO
- #66.960
- ALUCONTAINER WOOD GROUP S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 17
- Profit
- 4.8K
- Rank RO
- #81.998
- VICTORIA GRUP 99 SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 17
- Profit
- 3.9K
- Rank RO
- #70.359
- ARMEANU SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 21
- Profit
- 30.6K
- Rank RO
- #76.349
- RADYS INVESTMENT S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 19
- Profit
- 141K
- Rank RO
- #69.620
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MINERVA TRANS SRL(current) | 2.6M | 18 | 14K | #75.619 |
| FILDAS 95 SRL | 2.5M | 18 | -210K | #77.771 |
| FA-LAK DELHEGY SRL | 3.1M | 17 | 162K | #66.968 |
| CATIPET S.R.L. | 2.6M | 17 | -359K | #77.110 |
| DINGOTRANS SRL | 2.8M | 19 | -131K | #72.646 |
| SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA ARTA LEMNULUI | 2.3M | 18 | 171K | #86.220 |
| DAVID TRANSFORMATION SRL | 3.1M | 16 | 191K | #66.960 |
| ALUCONTAINER WOOD GROUP S.R.L. | 2.4M | 17 | 4.8K | #81.998 |
| VICTORIA GRUP 99 SRL | 2.9M | 17 | 3.9K | #70.359 |
| ARMEANU SRL | 2.6M | 21 | 30.6K | #76.349 |
| RADYS INVESTMENT S.R.L. | 2.9M | 19 | 141K | #69.620 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MINERVA TRANS SRL(you) | FILDAS 95 SRL | FA-LAK DELHEGY SRL | CATIPET S.R.L. | DINGOTRANS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.6M | 2.5M | 3.1M | 2.6M | 2.8M |
| Profit | 14K | -210K | 162K | -359K | -131K |
| Margin | 0,5% | -8,3% | 5,2% | -14,0% | -4,7% |
| Employees | 18 | 18 | 17 | 17 | 19 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MINERVA TRANS SRL”.