MINERVA S.R.L. CRAIOVA
Revenue
172K
2024
Profit
114K
2024
Employees
2
2024
Margin
64,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MINERVA S.R.L. CRAIOVA este o companie micro din sectorul Imobiliare, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 172K lei (date 2024). În industria de Imobiliare (România), compania este #12.741 la cifra de afaceri, #6.911 la profit, #2.515 la număr angajați din 32.685 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 64.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MINERVA S.R.L. CRAIOVA este o companie micro din sectorul Imobiliare, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 172K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 64.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Imobiliare (România), compania este #12.741 la cifra de afaceri, #6.911 la profit, #2.515 la număr angajați din 32.685 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Imobiliare (CAEN 68) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 14.5%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 4.5× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Imobiliare (CAEN 68) — 2024
Industry size
36.4B
RON revenue
Total companies
32.685
Total employees
43.080
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BLUE IMPACT SRL | 171K | 2 | Imobiliare |
| LRM IMOB EXPERT S.R.L. | 191K | 2 | Imobiliare |
| PRO EVENTS EXIM S.R.L. | 192K | 2 | Imobiliare |
| ORANGEVILLE SRL | 195K | 2 | Imobiliare |
| DISKUS ACOND CONSULTING S.R.L. | 198K | 2 | Imobiliare |
| SCI RENTALS S.R.L. | 178K | 2 | Imobiliare |
| FOR ARHITECTURA & URBANISM S.R.L. | 177K | 2 | Imobiliare |
| URBICA AHH S.R.L. | 177K | 2 | Imobiliare |
| URBICA SFANTUL LAZAR S.R.L. | 177K | 2 | Imobiliare |
| URBICA VISAN S.R.L. | 177K | 2 | Imobiliare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 68)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 64.4%
- CA / angajat
- 88.8K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 45%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 172K
- Profit net
- 114K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 172K | 114K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MINERVA S.R.L. CRAIOVA — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MINERVA S.R.L. CRAIOVA(current)
- Revenue
- 172K
- Employees
- 2
- Profit
- 114K
- Rank RO
- #406.893
- BLUE IMPACT SRL
- Revenue
- 171K
- Employees
- 2
- Profit
- 53.4K
- Rank RO
- #412.957
- LRM IMOB EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 191K
- Employees
- 2
- Profit
- 23.5K
- Rank RO
- #395.036
- PRO EVENTS EXIM S.R.L.
- Revenue
- 192K
- Employees
- 2
- Profit
- 21.2K
- Rank RO
- #393.970
- ORANGEVILLE SRL
- Revenue
- 195K
- Employees
- 2
- Profit
- -170K
- Rank RO
- #391.730
- DISKUS ACOND CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 198K
- Employees
- 2
- Profit
- 49.2K
- Rank RO
- #388.832
- SCI RENTALS S.R.L.
- Revenue
- 178K
- Employees
- 2
- Profit
- 112K
- Rank RO
- #406.866
- FOR ARHITECTURA & URBANISM S.R.L.
- Revenue
- 177K
- Employees
- 2
- Profit
- -50.6K
- Rank RO
- #407.138
- URBICA AHH S.R.L.
- Revenue
- 177K
- Employees
- 2
- Profit
- -276K
- Rank RO
- #407.294
- URBICA SFANTUL LAZAR S.R.L.
- Revenue
- 177K
- Employees
- 2
- Profit
- 83.3K
- Rank RO
- #407.396
- URBICA VISAN S.R.L.
- Revenue
- 177K
- Employees
- 2
- Profit
- 95K
- Rank RO
- #407.442
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MINERVA S.R.L. CRAIOVA(current) | 172K | 2 | 114K | #406.893 |
| BLUE IMPACT SRL | 171K | 2 | 53.4K | #412.957 |
| LRM IMOB EXPERT S.R.L. | 191K | 2 | 23.5K | #395.036 |
| PRO EVENTS EXIM S.R.L. | 192K | 2 | 21.2K | #393.970 |
| ORANGEVILLE SRL | 195K | 2 | -170K | #391.730 |
| DISKUS ACOND CONSULTING S.R.L. | 198K | 2 | 49.2K | #388.832 |
| SCI RENTALS S.R.L. | 178K | 2 | 112K | #406.866 |
| FOR ARHITECTURA & URBANISM S.R.L. | 177K | 2 | -50.6K | #407.138 |
| URBICA AHH S.R.L. | 177K | 2 | -276K | #407.294 |
| URBICA SFANTUL LAZAR S.R.L. | 177K | 2 | 83.3K | #407.396 |
| URBICA VISAN S.R.L. | 177K | 2 | 95K | #407.442 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MINERVA S.R.L. CRAIOVA(you) | BLUE IMPACT SRL | LRM IMOB EXPERT S.R.L. | PRO EVENTS EXIM S.R.L. | ORANGEVILLE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 172K | 171K | 191K | 192K | 195K |
| Profit | 114K | 53.4K | 23.5K | 21.2K | -170K |
| Margin | 64,4% | 31,2% | 12,3% | 11,0% | -87,3% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MINERVA S.R.L. CRAIOVA”.