MINERVA-PROD SRL
Revenue
4.5M
2024
Profit
343K
2024
Employees
11
2024
Margin
7,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MINERVA-PROD SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 4.5M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #990 la cifra de afaceri, #1.184 la profit, #1.210 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MINERVA-PROD SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 4.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #990 la cifra de afaceri, #1.184 la profit, #1.210 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VAL FEER PROD S.R.L. | 4.5M | 11 | Fabricare |
| CMF ZALAU SRL | 4.4M | 11 | Fabricare |
| TER-PAN COMPANY SRL | 4.4M | 11 | Fabricare |
| ALCON PLUS SRL | 4.3M | 11 | Fabricare |
| YPOINT GRIGORA� SRL | 4.7M | 11 | Fabricare |
| CONSTRUC�II METALICE T�RNAVA SRL | 4.6M | 13 | Fabricare |
| POPMATESTEEL S.R.L. | 4.7M | 11 | Fabricare |
| ARA SUNPROTECTION SRL | 4.8M | 11 | Fabricare |
| TEHNOGRUP EST SRL | 4.8M | 11 | Fabricare |
| SILCAEXPORTBM S.R.L. | 4.2M | 11 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.6%
- CA / angajat
- 411K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.5M
- Profit net
- 343K
- Angajați
- 11
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.5M | 343K | 11 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MINERVA-PROD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MINERVA-PROD SRL(current)
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 11
- Profit
- 343K
- Rank RO
- #50.011
- VAL FEER PROD S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 11
- Profit
- 396K
- Rank RO
- #49.998
- CMF ZALAU SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 11
- Profit
- 22.2K
- Rank RO
- #50.659
- TER-PAN COMPANY SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 11
- Profit
- 37.9K
- Rank RO
- #51.379
- ALCON PLUS SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 11
- Profit
- 405K
- Rank RO
- #51.613
- YPOINT GRIGORA� SRL
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 11
- Profit
- 822K
- Rank RO
- #48.355
- CONSTRUC�II METALICE T�RNAVA SRL
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 13
- Profit
- 187K
- Rank RO
- #49.091
- POPMATESTEEL S.R.L.
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 11
- Profit
- 57.6K
- Rank RO
- #48.072
- ARA SUNPROTECTION SRL
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 11
- Profit
- 798K
- Rank RO
- #47.742
- TEHNOGRUP EST SRL
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 11
- Profit
- 443K
- Rank RO
- #47.399
- SILCAEXPORTBM S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 11
- Profit
- 367K
- Rank RO
- #53.110
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MINERVA-PROD SRL(current) | 4.5M | 11 | 343K | #50.011 |
| VAL FEER PROD S.R.L. | 4.5M | 11 | 396K | #49.998 |
| CMF ZALAU SRL | 4.4M | 11 | 22.2K | #50.659 |
| TER-PAN COMPANY SRL | 4.4M | 11 | 37.9K | #51.379 |
| ALCON PLUS SRL | 4.3M | 11 | 405K | #51.613 |
| YPOINT GRIGORA� SRL | 4.7M | 11 | 822K | #48.355 |
| CONSTRUC�II METALICE T�RNAVA SRL | 4.6M | 13 | 187K | #49.091 |
| POPMATESTEEL S.R.L. | 4.7M | 11 | 57.6K | #48.072 |
| ARA SUNPROTECTION SRL | 4.8M | 11 | 798K | #47.742 |
| TEHNOGRUP EST SRL | 4.8M | 11 | 443K | #47.399 |
| SILCAEXPORTBM S.R.L. | 4.2M | 11 | 367K | #53.110 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MINERVA-PROD SRL(you) | VAL FEER PROD S.R.L. | CMF ZALAU SRL | TER-PAN COMPANY SRL | ALCON PLUS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.5M | 4.5M | 4.4M | 4.4M | 4.3M |
| Profit | 343K | 396K | 22.2K | 37.9K | 405K |
| Margin | 7,6% | 8,8% | 0,5% | 0,9% | 9,3% |
| Employees | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MINERVA-PROD SRL”.