MICSER CONTA SRL
Revenue
381K
2024
Profit
72.8K
2024
Employees
4
2024
Margin
19,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MICSER CONTA SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 381K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.300 la cifra de afaceri, #5.588 la profit, #689 la număr angajați din 13.452 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MICSER CONTA SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 381K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.300 la cifra de afaceri, #5.588 la profit, #689 la număr angajați din 13.452 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 69) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 440K lei
- Marjă medie
- 27.7%
- Angajați medie
- 2
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 2.3× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 69) — 2024
Industry size
5.9B
RON revenue
Total companies
13.452
Total employees
23.084
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EUROCONT SMART SOLUTIONS SRL | 395K | 4 | Activități profesionale |
| CVR CONTEDIA SRL | 355K | 4 | Activități profesionale |
| CONTADEX ACCOUNTING SRL | 422K | 4 | Activități profesionale |
| INFINITY ACCOUNTING SERVICES S.R.L. | 382K | 4 | Activități profesionale |
| LOYAL CONTIS S.R.L. | 385K | 4 | Activități profesionale |
| GD E-CONTAB SRL | 377K | 4 | Activități profesionale |
| ALL-FINANCE SRL | 376K | 4 | Activități profesionale |
| DROCONT EXPERT S.R.L. | 388K | 4 | Activități profesionale |
| ECOFAR ACCOUNTING S.R.L. | 389K | 4 | Activități profesionale |
| E.T.I.C. EXPERT S.R.L. | 451K | 4 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 69)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 19.1%
- CA / angajat
- 95.4K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 29%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 381K
- Profit net
- 72.8K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 381K | 72.8K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 69)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MICSER CONTA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MICSER CONTA SRL(current)
- Revenue
- 381K
- Employees
- 4
- Profit
- 72.8K
- Rank RO
- #264.201
- EUROCONT SMART SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 395K
- Employees
- 4
- Profit
- 1.3K
- Rank RO
- #259.883
- CVR CONTEDIA SRL
- Revenue
- 355K
- Employees
- 4
- Profit
- 52.2K
- Rank RO
- #273.791
- CONTADEX ACCOUNTING SRL
- Revenue
- 422K
- Employees
- 4
- Profit
- 66.9K
- Rank RO
- #251.118
- INFINITY ACCOUNTING SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 382K
- Employees
- 4
- Profit
- 31.6K
- Rank RO
- #264.107
- LOYAL CONTIS S.R.L.
- Revenue
- 385K
- Employees
- 4
- Profit
- 85.6K
- Rank RO
- #263.266
- GD E-CONTAB SRL
- Revenue
- 377K
- Employees
- 4
- Profit
- 64.1K
- Rank RO
- #265.820
- ALL-FINANCE SRL
- Revenue
- 376K
- Employees
- 4
- Profit
- 66.7K
- Rank RO
- #266.126
- DROCONT EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 388K
- Employees
- 4
- Profit
- 1.2K
- Rank RO
- #261.989
- ECOFAR ACCOUNTING S.R.L.
- Revenue
- 389K
- Employees
- 4
- Profit
- 25.2K
- Rank RO
- #261.615
- E.T.I.C. EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 451K
- Employees
- 4
- Profit
- 118K
- Rank RO
- #242.134
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MICSER CONTA SRL(current) | 381K | 4 | 72.8K | #264.201 |
| EUROCONT SMART SOLUTIONS SRL | 395K | 4 | 1.3K | #259.883 |
| CVR CONTEDIA SRL | 355K | 4 | 52.2K | #273.791 |
| CONTADEX ACCOUNTING SRL | 422K | 4 | 66.9K | #251.118 |
| INFINITY ACCOUNTING SERVICES S.R.L. | 382K | 4 | 31.6K | #264.107 |
| LOYAL CONTIS S.R.L. | 385K | 4 | 85.6K | #263.266 |
| GD E-CONTAB SRL | 377K | 4 | 64.1K | #265.820 |
| ALL-FINANCE SRL | 376K | 4 | 66.7K | #266.126 |
| DROCONT EXPERT S.R.L. | 388K | 4 | 1.2K | #261.989 |
| ECOFAR ACCOUNTING S.R.L. | 389K | 4 | 25.2K | #261.615 |
| E.T.I.C. EXPERT S.R.L. | 451K | 4 | 118K | #242.134 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MICSER CONTA SRL(you) | EUROCONT SMART SOLUTIONS SRL | CVR CONTEDIA SRL | CONTADEX ACCOUNTING SRL | INFINITY ACCOUNTING SERVICES S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 381K | 395K | 355K | 422K | 382K |
| Profit | 72.8K | 1.3K | 52.2K | 66.9K | 31.6K |
| Margin | 19,1% | 0,3% | 14,7% | 15,9% | 8,3% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MICSER CONTA SRL”.