MICROLIGHT SRL
Revenue
3.7M
2024
Profit
1M
2024
Employees
7
2024
Margin
28,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MICROLIGHT SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 3.7M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #1.142 la cifra de afaceri, #473 la profit, #1.625 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 28.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MICROLIGHT SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 3.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 28.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #1.142 la cifra de afaceri, #473 la profit, #1.625 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 4.9× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GECO TEAM SOLUTIONS SRL | 3.2M | 7 | Fabricare |
| ENERGO-PRODUCT SRL | 3.8M | 8 | Fabricare |
| APEL INDUSTRIES SRL | 4M | 7 | Fabricare |
| KROVTEH TRADE ROMANIA S.R.L. | 3.4M | 7 | Fabricare |
| ALSA OFFICE GLASS S.R.L. | 4.2M | 7 | Fabricare |
| PFEIFFER POLES SIBIU S.R.L. | 4.2M | 7 | Fabricare |
| INTEGRAL METALWORKS S.R.L. | 3.7M | 8 | Fabricare |
| HEBOROM INTERNATIONAL S.R.L. | 3.8M | 8 | Fabricare |
| FERRAMATI INTERNATIONAL S.R.L. | 4.3M | 7 | Fabricare |
| LTC TERM S.R.L. | 3.7M | 6 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 28.1%
- CA / angajat
- 528K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.7M
- Profit net
- 1M
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.7M | 1M | 7 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MICROLIGHT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MICROLIGHT SRL(current)
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 7
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #58.537
- GECO TEAM SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 209K
- Rank RO
- #65.701
- ENERGO-PRODUCT SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 228K
- Rank RO
- #57.653
- APEL INDUSTRIES SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 7
- Profit
- 49.2K
- Rank RO
- #55.638
- KROVTEH TRADE ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 42.2K
- Rank RO
- #62.046
- ALSA OFFICE GLASS S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 345K
- Rank RO
- #53.032
- PFEIFFER POLES SIBIU S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 469K
- Rank RO
- #52.890
- INTEGRAL METALWORKS S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 639K
- Rank RO
- #58.571
- HEBOROM INTERNATIONAL S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 327K
- Rank RO
- #57.627
- FERRAMATI INTERNATIONAL S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 517K
- Rank RO
- #51.693
- LTC TERM S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 361K
- Rank RO
- #58.829
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MICROLIGHT SRL(current) | 3.7M | 7 | 1M | #58.537 |
| GECO TEAM SOLUTIONS SRL | 3.2M | 7 | 209K | #65.701 |
| ENERGO-PRODUCT SRL | 3.8M | 8 | 228K | #57.653 |
| APEL INDUSTRIES SRL | 4M | 7 | 49.2K | #55.638 |
| KROVTEH TRADE ROMANIA S.R.L. | 3.4M | 7 | 42.2K | #62.046 |
| ALSA OFFICE GLASS S.R.L. | 4.2M | 7 | 345K | #53.032 |
| PFEIFFER POLES SIBIU S.R.L. | 4.2M | 7 | 469K | #52.890 |
| INTEGRAL METALWORKS S.R.L. | 3.7M | 8 | 639K | #58.571 |
| HEBOROM INTERNATIONAL S.R.L. | 3.8M | 8 | 327K | #57.627 |
| FERRAMATI INTERNATIONAL S.R.L. | 4.3M | 7 | 517K | #51.693 |
| LTC TERM S.R.L. | 3.7M | 6 | 361K | #58.829 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MICROLIGHT SRL(you) | GECO TEAM SOLUTIONS SRL | ENERGO-PRODUCT SRL | APEL INDUSTRIES SRL | KROVTEH TRADE ROMANIA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.7M | 3.2M | 3.8M | 4M | 3.4M |
| Profit | 1M | 209K | 228K | 49.2K | 42.2K |
| Margin | 28,1% | 6,6% | 6,0% | 1,2% | 1,2% |
| Employees | 7 | 7 | 8 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MICROLIGHT SRL”.