MIAX SERV SRL
Revenue
1.5M
2024
Profit
-53.7K
2024
Employees
1
2024
Margin
-3,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MIAX SERV SRL este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #1.106 la cifra de afaceri, #4.319 la profit, #2.483 la număr angajați din 5.091 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MIAX SERV SRL este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -3.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #1.106 la cifra de afaceri, #4.319 la profit, #2.483 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este -0.8× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HLOSIM WOOD S.R.L. | 1.6M | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| GELMIR FOREST S.R.L. | 1.7M | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| BB & C FOREST SERV SRL | 1.5M | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ALEVAS FOREST S.R.L. | 1.3M | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| CEZAR-MIH. HOLZ IMPEX S.R.L. | 1.5M | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| NO LIMIT SRL | 1.5M | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| TEO FUNGHI S.R.L. | 1.5M | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| DEN WOOD TRACK S.R.L. | 1.6M | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| CERIS SILVA S.R.L. | 1.5M | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| REGAL WOOD S.R.L. | 1.8M | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -3.6%
- CA / angajat
- 1.5M
- Scor risc (0–100)
- 52
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.5M
- Profit net
- -53.7K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.5M | -53.7K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MIAX SERV SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MIAX SERV SRL(current)
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- -53.7K
- Rank RO
- #116.675
- HLOSIM WOOD S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 175K
- Rank RO
- #110.085
- GELMIR FOREST S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 1
- Profit
- 16.2K
- Rank RO
- #107.346
- BB & C FOREST SERV SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- -320K
- Rank RO
- #117.014
- ALEVAS FOREST S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 321K
- Rank RO
- #128.386
- CEZAR-MIH. HOLZ IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 91.1K
- Rank RO
- #115.864
- NO LIMIT SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 348K
- Rank RO
- #115.330
- TEO FUNGHI S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- -3.3K
- Rank RO
- #118.099
- DEN WOOD TRACK S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 256K
- Rank RO
- #114.118
- CERIS SILVA S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- -19.7K
- Rank RO
- #119.371
- REGAL WOOD S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 1
- Profit
- -161K
- Rank RO
- #102.413
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MIAX SERV SRL(current) | 1.5M | 1 | -53.7K | #116.675 |
| HLOSIM WOOD S.R.L. | 1.6M | 1 | 175K | #110.085 |
| GELMIR FOREST S.R.L. | 1.7M | 1 | 16.2K | #107.346 |
| BB & C FOREST SERV SRL | 1.5M | 1 | -320K | #117.014 |
| ALEVAS FOREST S.R.L. | 1.3M | 1 | 321K | #128.386 |
| CEZAR-MIH. HOLZ IMPEX S.R.L. | 1.5M | 1 | 91.1K | #115.864 |
| NO LIMIT SRL | 1.5M | 1 | 348K | #115.330 |
| TEO FUNGHI S.R.L. | 1.5M | 1 | -3.3K | #118.099 |
| DEN WOOD TRACK S.R.L. | 1.6M | 1 | 256K | #114.118 |
| CERIS SILVA S.R.L. | 1.5M | 1 | -19.7K | #119.371 |
| REGAL WOOD S.R.L. | 1.8M | 1 | -161K | #102.413 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MIAX SERV SRL(you) | HLOSIM WOOD S.R.L. | GELMIR FOREST S.R.L. | BB & C FOREST SERV SRL | ALEVAS FOREST S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.5M | 1.6M | 1.7M | 1.5M | 1.3M |
| Profit | -53.7K | 175K | 16.2K | -320K | 321K |
| Margin | -3,6% | 10,7% | 0,9% | -21,3% | 24,7% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MIAX SERV SRL”.