MIA CLINIC SRL

CUI 31881008·Sănătate·Dolj·Founded 2024

Revenue

749K

2024

Profit

48.6K

2024

Employees

4

2024

Margin

6,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MIA CLINIC SRL este o companie mică din sectorul Sănătate, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 749K lei (date 2024). În industria de Sănătate (România), compania este #5.683 la cifra de afaceri, #14.446 la profit, #3.109 la număr angajați din 32.469 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MIA CLINIC SRL este o companie mică din sectorul Sănătate, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 749K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.5%.
Poziție în industrie
În industria de Sănătate (România), compania este #5.683 la cifra de afaceri, #14.446 la profit, #3.109 la număr angajați din 32.469 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Sănătate (CAEN 86) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#5.683 din 32.469 companii

Top 17.5%

Vezi clasamentul

După profit

#14.446 din 32.469 companii

Top 44.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.109 din 32.469 companii

Top 9.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1000K lei
Marjă medie
15.6%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri749K lei vs medie industrie 1000K lei

Compania este 0.7× față de media industriei

Marjă profit6.5% vs medie industrie 15.6%

Compania este 0.4× față de media industriei

Angajați4 vs medie industrie 3

Compania este 1.3× față de media industriei

Industry intelligence

Sănătate (CAEN 86) — 2024

Industry size

32.5B

RON revenue

Total companies

32.469

Total employees

98.239

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
TRAKYA LIFE S.R.L.747K4Sănătate
PRIMEDENT S.R.L.731K4Sănătate
CENTRUL MEDICAL PSIHIATRIE DR.MISCHIE S.R.L.725K4Sănătate
ALIVIO MED SRL704K4Sănătate
MEDAQUA SANTE SRL812K4Sănătate
MEDCLAS OLTENIA S.R.L.689K4Sănătate
MEDGLOB SRL818K4Sănătate
TOP MEDFAM SRL666K4Sănătate
CARDIOSENSE SRL846K4Sănătate
MF CLIN EXPRES S.R.L.848K4Sănătate

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
6.5%
CA / angajat
187K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 20%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    749K
    Profit net
    48.6K
    Angajați
    4

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MIA CLINIC SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMIA CLINIC SRL(you)TRAKYA LIFE S.R.L.PRIMEDENT S.R.L.CENTRUL MEDICAL PSIHIATRIE DR.MISCHIE S.R.L.ALIVIO MED SRL
Revenue
749K
747K
731K
725K
704K
Profit
48.6K
441K
79.8K
221K
72.3K
Margin
6,5%
59,0%
10,9%
30,5%
10,3%
Employees
4
4
4
4
4
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MIA CLINIC SRL”.