MFN TEAM CONSTRUCT SRL
Revenue
5.7M
2024
Profit
-39K
2024
Employees
—
2024
Margin
-0,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MFN TEAM CONSTRUCT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 5.7M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.070 la cifra de afaceri, #55.069 la profit, #41.561 la număr angajați din 63.035 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MFN TEAM CONSTRUCT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 5.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -0.7%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.070 la cifra de afaceri, #55.069 la profit, #41.561 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este -0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PDN FACTORY S.R.L. | 5.9M | 1 | Comerț en-gros |
| DOM ROM�NIA SRL | 5.6M | 1 | Comerț en-gros |
| ECO LIANT S.R.L. | 5.6M | 1 | Comerț en-gros |
| KDG TRADE ENERGY S.R.L. | 5.9M | 1 | Comerț en-gros |
| HLY-PER S.R.L. | 5.5M | 1 | Comerț en-gros |
| BIOLIFE INTERNATIONAL S.R.L. | 6.1M | 1 | Comerț en-gros |
| FEED FACTORY S.R.L. | 5.4M | 1 | Comerț en-gros |
| AGROSENS PROJECT S.R.L. | 6.1M | 1 | Comerț en-gros |
| PINUL FACTORY S.R.L. | 6.1M | 1 | Comerț en-gros |
| CENTRALA DE ACHIZITII PENTRU AGRICULTURA S.R.L. | 5.4M | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -0.7%
- Scor risc (0–100)
- 50
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.7M
- Profit net
- -39K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.7M | -39K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MFN TEAM CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MFN TEAM CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 0
- Profit
- -39K
- Rank RO
- #41.116
- PDN FACTORY S.R.L.
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 1
- Profit
- -159K
- Rank RO
- #40.464
- DOM ROM�NIA SRL
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 549K
- Rank RO
- #41.845
- ECO LIANT S.R.L.
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 285K
- Rank RO
- #41.993
- KDG TRADE ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 75.9K
- Rank RO
- #40.200
- HLY-PER S.R.L.
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #42.897
- BIOLIFE INTERNATIONAL S.R.L.
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 3.3M
- Rank RO
- #39.387
- FEED FACTORY S.R.L.
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 511K
- Rank RO
- #43.138
- AGROSENS PROJECT S.R.L.
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 50.8K
- Rank RO
- #39.142
- PINUL FACTORY S.R.L.
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 156K
- Rank RO
- #38.951
- CENTRALA DE ACHIZITII PENTRU AGRICULTURA S.R.L.
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 390K
- Rank RO
- #43.511
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MFN TEAM CONSTRUCT SRL(current) | 5.7M | 0 | -39K | #41.116 |
| PDN FACTORY S.R.L. | 5.9M | 1 | -159K | #40.464 |
| DOM ROM�NIA SRL | 5.6M | 1 | 549K | #41.845 |
| ECO LIANT S.R.L. | 5.6M | 1 | 285K | #41.993 |
| KDG TRADE ENERGY S.R.L. | 5.9M | 1 | 75.9K | #40.200 |
| HLY-PER S.R.L. | 5.5M | 1 | 1.6M | #42.897 |
| BIOLIFE INTERNATIONAL S.R.L. | 6.1M | 1 | 3.3M | #39.387 |
| FEED FACTORY S.R.L. | 5.4M | 1 | 511K | #43.138 |
| AGROSENS PROJECT S.R.L. | 6.1M | 1 | 50.8K | #39.142 |
| PINUL FACTORY S.R.L. | 6.1M | 1 | 156K | #38.951 |
| CENTRALA DE ACHIZITII PENTRU AGRICULTURA S.R.L. | 5.4M | 1 | 390K | #43.511 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MFN TEAM CONSTRUCT SRL(you) | PDN FACTORY S.R.L. | DOM ROM�NIA SRL | ECO LIANT S.R.L. | KDG TRADE ENERGY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.7M | 5.9M | 5.6M | 5.6M | 5.9M |
| Profit | -39K | -159K | 549K | 285K | 75.9K |
| Margin | -0,7% | -2,7% | 9,8% | 5,1% | 1,3% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MFN TEAM CONSTRUCT SRL”.