MEX MOTORS SR S.R.L.
Revenue
2M
2024
Profit
-39.6K
2024
Employees
5
2024
Margin
-2,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MEX MOTORS SR S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #3.426 la cifra de afaceri, #27.297 la profit, #2.904 la număr angajați din 31.269 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MEX MOTORS SR S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -2.0%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #3.426 la cifra de afaceri, #27.297 la profit, #2.904 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este -0.5× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EURO FLUX CAR SRL | 2M | 5 | Comerț en-gros |
| ASIST PRO MOBILE S.R.L. | 2.1M | 5 | Comerț en-gros |
| TOTAL MOTORS S.R.L. | 2.1M | 5 | Comerț en-gros |
| MCC AUTOGLASS S.R.L. | 1.9M | 5 | Comerț en-gros |
| DOCTOR AUTO SERVICE S.R.L. | 2.1M | 5 | Comerț en-gros |
| CONCHIF METAL SRL | 2.2M | 5 | Comerț en-gros |
| IDEAL MOTORS SRL | 2.2M | 5 | Comerț en-gros |
| BASIC DAV GARAGE S.R.L. | 2.3M | 5 | Comerț en-gros |
| ADB MOTORS BRAND SERVICE S.R.L. | 1.7M | 5 | Comerț en-gros |
| CAR DOCTORS BEST SERVICE S.R.L. | 2M | 5 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -2.0%
- CA / angajat
- 397K
- Scor risc (0–100)
- 51
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2M
- Profit net
- -39.6K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2M | -39.6K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 45)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MEX MOTORS SR S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MEX MOTORS SR S.R.L.(current)
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- -39.6K
- Rank RO
- #95.932
- EURO FLUX CAR SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- 394K
- Rank RO
- #96.457
- ASIST PRO MOBILE S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 303K
- Rank RO
- #92.621
- TOTAL MOTORS S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #92.142
- MCC AUTOGLASS S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 5
- Profit
- 558K
- Rank RO
- #100.026
- DOCTOR AUTO SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 465K
- Rank RO
- #90.432
- CONCHIF METAL SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 160K
- Rank RO
- #90.069
- IDEAL MOTORS SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 322K
- Rank RO
- #87.470
- BASIC DAV GARAGE S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 28.9K
- Rank RO
- #86.383
- ADB MOTORS BRAND SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 217K
- Rank RO
- #106.217
- CAR DOCTORS BEST SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- 41.7K
- Rank RO
- #95.648
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MEX MOTORS SR S.R.L.(current) | 2M | 5 | -39.6K | #95.932 |
| EURO FLUX CAR SRL | 2M | 5 | 394K | #96.457 |
| ASIST PRO MOBILE S.R.L. | 2.1M | 5 | 303K | #92.621 |
| TOTAL MOTORS S.R.L. | 2.1M | 5 | 1.1M | #92.142 |
| MCC AUTOGLASS S.R.L. | 1.9M | 5 | 558K | #100.026 |
| DOCTOR AUTO SERVICE S.R.L. | 2.1M | 5 | 465K | #90.432 |
| CONCHIF METAL SRL | 2.2M | 5 | 160K | #90.069 |
| IDEAL MOTORS SRL | 2.2M | 5 | 322K | #87.470 |
| BASIC DAV GARAGE S.R.L. | 2.3M | 5 | 28.9K | #86.383 |
| ADB MOTORS BRAND SERVICE S.R.L. | 1.7M | 5 | 217K | #106.217 |
| CAR DOCTORS BEST SERVICE S.R.L. | 2M | 5 | 41.7K | #95.648 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MEX MOTORS SR S.R.L.(you) | EURO FLUX CAR SRL | ASIST PRO MOBILE S.R.L. | TOTAL MOTORS S.R.L. | MCC AUTOGLASS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2M | 2M | 2.1M | 2.1M | 1.9M |
| Profit | -39.6K | 394K | 303K | 1.1M | 558K |
| Margin | -2,0% | 20,0% | 14,6% | 50,9% | 29,7% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MEX MOTORS SR S.R.L.”.