METALPLAST CONSTRUCT SRL

CUI 15712511·Construcții·Ilfov·Founded 2024

Revenue

15.1M

2024

Profit

120K

2024

Employees

15

2024

Margin

0,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

METALPLAST CONSTRUCT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 15.1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #606 la cifra de afaceri, #8.247 la profit, #1.653 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
METALPLAST CONSTRUCT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 15.1M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.8%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #606 la cifra de afaceri, #8.247 la profit, #1.653 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#606 din 39.568 companii

Top 1.5%

Vezi clasamentul

După profit

#8.247 din 39.568 companii

Top 20.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.653 din 39.568 companii

Top 4.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri15.1M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 10.6× față de media industriei

Marjă profit0.8% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.1× față de media industriei

Angajați15 vs medie industrie 4

Compania este 4.1× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
REPARA�II CENTRALE SRL15.6M16Construcții
EURO-IMAGE SRL15.5M15Construcții
SYSTEGRA ENGINEERING S.R.L.14.8M18Construcții
XELA - INSTAL SRL15.1M16Construcții
RADA INSTAL S.R.L.18.8M15Construcții
ROM PAV SRL15.2M14Construcții
SONACO FUNDATII SPECIALE S.R.L.16.3M15Construcții
ECOMAS ENERGOSYSTEM SRL16.3M15Construcții
VOLLMAX HVAC S.R.L.17.6M14Construcții
CARPAT ENERGY SRL15.4M16Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
0.8%
CA / angajat
1M
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    15.1M
    Profit net
    120K
    Angajați
    15

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la METALPLAST CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMETALPLAST CONSTRUCT SRL(you)REPARA�II CENTRALE SRLEURO-IMAGE SRLSYSTEGRA ENGINEERING S.R.L.XELA - INSTAL SRL
Revenue
15.1M
15.6M
15.5M
14.8M
15.1M
Profit
120K
2.1M
603K
821K
2.2M
Margin
0,8%
13,4%
3,9%
5,5%
14,3%
Employees
15
16
15
18
16
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “METALPLAST CONSTRUCT SRL”.