METALDIZAINER S.R.L.
Revenue
3.1M
2024
Profit
792K
2024
Employees
37
2024
Margin
24,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
METALDIZAINER S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 3.1M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #314 la cifra de afaceri, #278 la profit, #176 la număr angajați din 9.011 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- METALDIZAINER S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 3.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #314 la cifra de afaceri, #278 la profit, #176 la număr angajați din 9.011 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 81) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 777K lei
- Marjă medie
- 14.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 3.9× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 7.8× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 81) — 2024
Industry size
7B
RON revenue
Total companies
9.011
Total employees
42.829
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NEOTIK SERV SRL | 3.3M | 37 | Activități profesionale |
| MULTI PRESTO CLEANX SRL | 3.2M | 39 | Activități profesionale |
| APOTERM SA | 3.1M | 38 | Activități profesionale |
| RCT STARK SRL | 3.5M | 38 | Activități profesionale |
| CURAT-LUNA SRL | 3.1M | 41 | Activități profesionale |
| URBANA SERV SRL | 3M | 35 | Activități profesionale |
| DEJA VU FACILITY SERVICES S.R.L. | 3.5M | 39 | Activități profesionale |
| CIPACO SRL | 3.6M | 45 | Activități profesionale |
| PARCURI VERZI&URBAN TRANS S.R.L. | 3.3M | 32 | Activități profesionale |
| ASESILFAN SERV S.R.L. | 2.2M | 37 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 81)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 24.6%
- CA / angajat
- 86.9K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.1M
- Profit net
- 792K
- Angajați
- 37
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.1M | 792K | 37 |
Explore
Industry (CAEN 81)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la METALDIZAINER S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- METALDIZAINER S.R.L.(current)
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 37
- Profit
- 792K
- Rank RO
- #65.023
- NEOTIK SERV SRL
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 37
- Profit
- 485K
- Rank RO
- #63.333
- MULTI PRESTO CLEANX SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 39
- Profit
- 588K
- Rank RO
- #65.332
- APOTERM SA
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 38
- Profit
- 165K
- Rank RO
- #67.338
- RCT STARK SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 38
- Profit
- 604K
- Rank RO
- #61.513
- CURAT-LUNA SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 41
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #66.104
- URBANA SERV SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 35
- Profit
- -314K
- Rank RO
- #69.155
- DEJA VU FACILITY SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 39
- Profit
- 135K
- Rank RO
- #60.754
- CIPACO SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 45
- Profit
- 613K
- Rank RO
- #60.367
- PARCURI VERZI&URBAN TRANS S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 32
- Profit
- 277K
- Rank RO
- #64.068
- ASESILFAN SERV S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 37
- Profit
- 570K
- Rank RO
- #87.204
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| METALDIZAINER S.R.L.(current) | 3.1M | 37 | 792K | #65.023 |
| NEOTIK SERV SRL | 3.3M | 37 | 485K | #63.333 |
| MULTI PRESTO CLEANX SRL | 3.2M | 39 | 588K | #65.332 |
| APOTERM SA | 3.1M | 38 | 165K | #67.338 |
| RCT STARK SRL | 3.5M | 38 | 604K | #61.513 |
| CURAT-LUNA SRL | 3.1M | 41 | 1.3M | #66.104 |
| URBANA SERV SRL | 3M | 35 | -314K | #69.155 |
| DEJA VU FACILITY SERVICES S.R.L. | 3.5M | 39 | 135K | #60.754 |
| CIPACO SRL | 3.6M | 45 | 613K | #60.367 |
| PARCURI VERZI&URBAN TRANS S.R.L. | 3.3M | 32 | 277K | #64.068 |
| ASESILFAN SERV S.R.L. | 2.2M | 37 | 570K | #87.204 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | METALDIZAINER S.R.L.(you) | NEOTIK SERV SRL | MULTI PRESTO CLEANX SRL | APOTERM SA | RCT STARK SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.1M | 3.3M | 3.2M | 3.1M | 3.5M |
| Profit | 792K | 485K | 588K | 165K | 604K |
| Margin | 24,6% | 14,6% | 18,4% | 5,4% | 17,4% |
| Employees | 37 | 37 | 39 | 38 | 38 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “METALDIZAINER S.R.L.”.