METAL PLATING CONCEPT S.R.L.
Revenue
4.2K
2024
Profit
-17K
2024
Employees
2
2024
Margin
-18,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
METAL PLATING CONCEPT S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 4.2K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #5.715 la cifra de afaceri, #7.169 la profit, #3.049 la număr angajați din 8.990 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- METAL PLATING CONCEPT S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 4.2K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -18.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #5.715 la cifra de afaceri, #7.169 la profit, #3.049 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -3.2× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ECOSMART METAL S.R.L. | 94.2K | 2 | Fabricare |
| VULTUR MET STEEL S.R.L. | 88.9K | 2 | Fabricare |
| EXPRESIV PROMET INDUSTRY SRL | 92.3K | 2 | Fabricare |
| OLIMPCOM S.R.L. | 92.9K | 2 | Fabricare |
| PROMESA METAL CONFECTION S.R.L. | 89.4K | 2 | Fabricare |
| SYD KEY PRO S.R.L. | 89.1K | 2 | Fabricare |
| NEW SORTEAM S.R.L. | 89K | 2 | Fabricare |
| PIT WHEELS RESTAORATION S.R.L. | 88.9K | 2 | Fabricare |
| NYL METAL S.R.L. | 110K | 2 | Fabricare |
| EUROESSICATOR PRODEXIM S.R.L. | 88.6K | 2 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BISTRITA-NASAUD
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -18.5%
- CA / angajat
- 45.9K
- Scor risc (0–100)
- 59
- Percentil piață (CA)
- Top 56%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.2K
- Profit net
- -17K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.2K | -17K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la METAL PLATING CONCEPT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- METAL PLATING CONCEPT S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.2K
- Employees
- 2
- Profit
- -17K
- Rank RO
- #501.521
- ECOSMART METAL S.R.L.
- Revenue
- 94.2K
- Employees
- 2
- Profit
- 2.8K
- Rank RO
- #498.237
- VULTUR MET STEEL S.R.L.
- Revenue
- 88.9K
- Employees
- 2
- Profit
- -19.8K
- Rank RO
- #505.680
- EXPRESIV PROMET INDUSTRY SRL
- Revenue
- 92.3K
- Employees
- 2
- Profit
- -31K
- Rank RO
- #500.788
- OLIMPCOM S.R.L.
- Revenue
- 92.9K
- Employees
- 2
- Profit
- -52.3K
- Rank RO
- #500.001
- PROMESA METAL CONFECTION S.R.L.
- Revenue
- 89.4K
- Employees
- 2
- Profit
- -80.2K
- Rank RO
- #504.915
- SYD KEY PRO S.R.L.
- Revenue
- 89.1K
- Employees
- 2
- Profit
- -79.1K
- Rank RO
- #505.300
- NEW SORTEAM S.R.L.
- Revenue
- 89K
- Employees
- 2
- Profit
- 115 lei
- Rank RO
- #505.441
- PIT WHEELS RESTAORATION S.R.L.
- Revenue
- 88.9K
- Employees
- 2
- Profit
- -64.6K
- Rank RO
- #505.596
- NYL METAL S.R.L.
- Revenue
- 110K
- Employees
- 2
- Profit
- 26.9K
- Rank RO
- #477.634
- EUROESSICATOR PRODEXIM S.R.L.
- Revenue
- 88.6K
- Employees
- 2
- Profit
- -91.1K
- Rank RO
- #506.086
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| METAL PLATING CONCEPT S.R.L.(current) | 4.2K | 2 | -17K | #501.521 |
| ECOSMART METAL S.R.L. | 94.2K | 2 | 2.8K | #498.237 |
| VULTUR MET STEEL S.R.L. | 88.9K | 2 | -19.8K | #505.680 |
| EXPRESIV PROMET INDUSTRY SRL | 92.3K | 2 | -31K | #500.788 |
| OLIMPCOM S.R.L. | 92.9K | 2 | -52.3K | #500.001 |
| PROMESA METAL CONFECTION S.R.L. | 89.4K | 2 | -80.2K | #504.915 |
| SYD KEY PRO S.R.L. | 89.1K | 2 | -79.1K | #505.300 |
| NEW SORTEAM S.R.L. | 89K | 2 | 115 lei | #505.441 |
| PIT WHEELS RESTAORATION S.R.L. | 88.9K | 2 | -64.6K | #505.596 |
| NYL METAL S.R.L. | 110K | 2 | 26.9K | #477.634 |
| EUROESSICATOR PRODEXIM S.R.L. | 88.6K | 2 | -91.1K | #506.086 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | METAL PLATING CONCEPT S.R.L.(you) | ECOSMART METAL S.R.L. | VULTUR MET STEEL S.R.L. | EXPRESIV PROMET INDUSTRY SRL | OLIMPCOM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.2K | 94.2K | 88.9K | 92.3K | 92.9K |
| Profit | -17K | 2.8K | -19.8K | -31K | -52.3K |
| Margin | -18,5% | 2,9% | -22,2% | -33,6% | -56,3% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “METAL PLATING CONCEPT S.R.L.”.