METAFIN SRL
Revenue
3.3M
2024
Profit
70.9K
2024
Employees
37
2024
Margin
1,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
METAFIN SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 3.3M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #1.411 la cifra de afaceri, #5.296 la profit, #399 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- METAFIN SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 3.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #1.411 la cifra de afaceri, #5.296 la profit, #399 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 3.0× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 8.6× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BIYU SRL | 4.6M | 36 | Alimentație și servicii |
| PRO REMETE SRL | 4.5M | 35 | Alimentație și servicii |
| BONISSIMO CATERING S.R.L. | 4.3M | 39 | Alimentație și servicii |
| ANNESNICO PROD SRL | 4.4M | 34 | Alimentație și servicii |
| COUNTRY RESTAURANT SRL | 4.5M | 33 | Alimentație și servicii |
| GOSSER RESTAURANT SRL | 4.6M | 41 | Alimentație și servicii |
| TOMULEANU SRL | 5M | 38 | Alimentație și servicii |
| CRIVAS SRL | 4.2M | 34 | Alimentație și servicii |
| VATRA ROMAN� S.R.L. | 4.3M | 33 | Alimentație și servicii |
| NORTH EXCLUSIVE SRL | 4.1M | 34 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BOTOSANI
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.6%
- CA / angajat
- 121K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.3M
- Profit net
- 70.9K
- Angajați
- 37
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.3M | 70.9K | 37 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la METAFIN SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- METAFIN SRL(current)
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 37
- Profit
- 70.9K
- Rank RO
- #50.494
- BIYU SRL
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 36
- Profit
- 1.3K
- Rank RO
- #49.416
- PRO REMETE SRL
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 35
- Profit
- 210K
- Rank RO
- #49.828
- BONISSIMO CATERING S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 39
- Profit
- 62.3K
- Rank RO
- #51.637
- ANNESNICO PROD SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 34
- Profit
- 103K
- Rank RO
- #50.803
- COUNTRY RESTAURANT SRL
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 33
- Profit
- 12.7K
- Rank RO
- #50.224
- GOSSER RESTAURANT SRL
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 41
- Profit
- 346K
- Rank RO
- #49.144
- TOMULEANU SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 38
- Profit
- 1.5K
- Rank RO
- #46.124
- CRIVAS SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 34
- Profit
- 18.4K
- Rank RO
- #52.786
- VATRA ROMAN� S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 33
- Profit
- 50.3K
- Rank RO
- #51.942
- NORTH EXCLUSIVE SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 34
- Profit
- -677K
- Rank RO
- #53.583
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| METAFIN SRL(current) | 3.3M | 37 | 70.9K | #50.494 |
| BIYU SRL | 4.6M | 36 | 1.3K | #49.416 |
| PRO REMETE SRL | 4.5M | 35 | 210K | #49.828 |
| BONISSIMO CATERING S.R.L. | 4.3M | 39 | 62.3K | #51.637 |
| ANNESNICO PROD SRL | 4.4M | 34 | 103K | #50.803 |
| COUNTRY RESTAURANT SRL | 4.5M | 33 | 12.7K | #50.224 |
| GOSSER RESTAURANT SRL | 4.6M | 41 | 346K | #49.144 |
| TOMULEANU SRL | 5M | 38 | 1.5K | #46.124 |
| CRIVAS SRL | 4.2M | 34 | 18.4K | #52.786 |
| VATRA ROMAN� S.R.L. | 4.3M | 33 | 50.3K | #51.942 |
| NORTH EXCLUSIVE SRL | 4.1M | 34 | -677K | #53.583 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | METAFIN SRL(you) | BIYU SRL | PRO REMETE SRL | BONISSIMO CATERING S.R.L. | ANNESNICO PROD SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.3M | 4.6M | 4.5M | 4.3M | 4.4M |
| Profit | 70.9K | 1.3K | 210K | 62.3K | 103K |
| Margin | 1,6% | 0,0% | 4,6% | 1,4% | 2,3% |
| Employees | 37 | 36 | 35 | 39 | 34 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “METAFIN SRL”.