MESAGERUL T�U S.R.L.

CUI 39894941·Ediție·Covasna·Founded 2024

Revenue

238K

2024

Profit

46K

2024

Employees

1

2024

Margin

19,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MESAGERUL T�U S.R.L. este o companie micro din sectorul Ediție, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 238K lei (date 2024). În industria de Ediție (România), compania este #1.447 la cifra de afaceri, #1.471 la profit, #837 la număr angajați din 3.928 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MESAGERUL T�U S.R.L. este o companie micro din sectorul Ediție, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 238K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.4%.
Poziție în industrie
În industria de Ediție (România), compania este #1.447 la cifra de afaceri, #1.471 la profit, #837 la număr angajați din 3.928 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Ediție (CAEN 58) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.447 din 3.928 companii

Top 36.8%

Vezi clasamentul

După profit

#1.471 din 3.928 companii

Top 37.4%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#837 din 3.928 companii

Top 21.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.8M lei
Marjă medie
13.0%
Angajați medie
6

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri238K lei vs medie industrie 2.8M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit19.4% vs medie industrie 13.0%

Compania este 1.5× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 6

Compania este 0.2× față de media industriei

Industry intelligence

Ediție (CAEN 58) — 2024

Industry size

10.9B

RON revenue

Total companies

3.928

Total employees

22.254

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
19.4%
CA / angajat
238K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 40%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    238K
    Profit net
    46K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MESAGERUL T�U S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMESAGERUL T�U S.R.L.(you)PHASER GUN PR S.R.L.CREATIVE EUROSOLUTIONS S.R.L.TODAIO S.R.L.TDL SOFT GROUP SRL
Revenue
238K
236K
238K
237K
237K
Profit
46K
137K
72.3K
57.5K
138K
Margin
19,4%
58,2%
30,4%
24,2%
58,3%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MESAGERUL T�U S.R.L.”.