MENCON BUILD SRL
Revenue
2.5M
2024
Profit
1.3M
2024
Employees
8
2024
Margin
34,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MENCON BUILD SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #4.468 la cifra de afaceri, #2.084 la profit, #4.765 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 34.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MENCON BUILD SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 34.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #4.468 la cifra de afaceri, #2.084 la profit, #4.765 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 3.5× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FORTUNA STYLE SRL | 4M | 8 | Construcții |
| RUDENI GRUP SRL | 3.6M | 7 | Construcții |
| LUX SPEED CONSTRUCT S.R.L. | 3.6M | 8 | Construcții |
| NOVALDI TRANSCONSTRUCT SRL | 3.6M | 8 | Construcții |
| COMICAS SRL | 3.6M | 8 | Construcții |
| TENCOMEC CONSTRUCT SRL | 3.7M | 9 | Construcții |
| BENY-TRAIAN CONSTRUCT SRL | 3.6M | 8 | Construcții |
| CORAL EUROCONSTRUCT S.R.L. | 3.7M | 8 | Construcții |
| ITEM-V CONSTRUC�II SRL | 3.7M | 8 | Construcții |
| MEB INVEST SRL | 3.7M | 7 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 34.7%
- CA / angajat
- 452K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.5M
- Profit net
- 1.3M
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.5M | 1.3M | 8 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MENCON BUILD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MENCON BUILD SRL(current)
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 8
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #59.548
- FORTUNA STYLE SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 8
- Profit
- 192K
- Rank RO
- #55.249
- RUDENI GRUP SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 980K
- Rank RO
- #59.290
- LUX SPEED CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 8
- Profit
- -373K
- Rank RO
- #59.436
- NOVALDI TRANSCONSTRUCT SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #59.871
- COMICAS SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 724K
- Rank RO
- #59.885
- TENCOMEC CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 9
- Profit
- 554K
- Rank RO
- #58.368
- BENY-TRAIAN CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 89K
- Rank RO
- #59.986
- CORAL EUROCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 396K
- Rank RO
- #59.084
- ITEM-V CONSTRUC�II SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 192K
- Rank RO
- #59.003
- MEB INVEST SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 7
- Profit
- 336K
- Rank RO
- #58.767
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MENCON BUILD SRL(current) | 2.5M | 8 | 1.3M | #59.548 |
| FORTUNA STYLE SRL | 4M | 8 | 192K | #55.249 |
| RUDENI GRUP SRL | 3.6M | 7 | 980K | #59.290 |
| LUX SPEED CONSTRUCT S.R.L. | 3.6M | 8 | -373K | #59.436 |
| NOVALDI TRANSCONSTRUCT SRL | 3.6M | 8 | 1.1M | #59.871 |
| COMICAS SRL | 3.6M | 8 | 724K | #59.885 |
| TENCOMEC CONSTRUCT SRL | 3.7M | 9 | 554K | #58.368 |
| BENY-TRAIAN CONSTRUCT SRL | 3.6M | 8 | 89K | #59.986 |
| CORAL EUROCONSTRUCT S.R.L. | 3.7M | 8 | 396K | #59.084 |
| ITEM-V CONSTRUC�II SRL | 3.7M | 8 | 192K | #59.003 |
| MEB INVEST SRL | 3.7M | 7 | 336K | #58.767 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MENCON BUILD SRL(you) | FORTUNA STYLE SRL | RUDENI GRUP SRL | LUX SPEED CONSTRUCT S.R.L. | NOVALDI TRANSCONSTRUCT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.5M | 4M | 3.6M | 3.6M | 3.6M |
| Profit | 1.3M | 192K | 980K | -373K | 1.1M |
| Margin | 34,7% | 4,8% | 26,9% | -10,3% | 31,6% |
| Employees | 8 | 8 | 7 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MENCON BUILD SRL”.