MEGATRADE-CONS SRL
Revenue
2.4M
2024
Profit
6.9K
2024
Employees
10
2024
Margin
0,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MEGATRADE-CONS SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 2.4M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #10.580 la cifra de afaceri, #47.420 la profit, #4.359 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MEGATRADE-CONS SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 2.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #10.580 la cifra de afaceri, #47.420 la profit, #4.359 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 3.1× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PRESTOS SRL | 2.5M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| ALGA FARM SRL | 2.5M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| BIOMAC LOGISTIC SRL | 2.5M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| SANTON MONO IMPEX SRL | 2.4M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| KURTA-MAGAZIN MIXT SRL | 2.9M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| TOD DELI COM S.R.L. | 2.5M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| LUXERA S.R.L. | 2.5M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| BIAGIO STYLE SRL | 2.4M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| A & A E-�IG BP SRL | 2.5M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| INDIA SRL | 2.5M | 10 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HARGHITA
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.3%
- CA / angajat
- 246K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.4M
- Profit net
- 6.9K
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.4M | 6.9K | 10 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MEGATRADE-CONS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MEGATRADE-CONS SRL(current)
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 6.9K
- Rank RO
- #80.093
- PRESTOS SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 10
- Profit
- -90.3K
- Rank RO
- #77.579
- ALGA FARM SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 10
- Profit
- -774K
- Rank RO
- #80.403
- BIOMAC LOGISTIC SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 10
- Profit
- 200K
- Rank RO
- #79.557
- SANTON MONO IMPEX SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 476K
- Rank RO
- #80.998
- KURTA-MAGAZIN MIXT SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 58.8K
- Rank RO
- #70.968
- TOD DELI COM S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 10
- Profit
- -27.8K
- Rank RO
- #78.703
- LUXERA S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 10
- Profit
- 27.9K
- Rank RO
- #78.226
- BIAGIO STYLE SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 275K
- Rank RO
- #82.096
- A & A E-�IG BP SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 10
- Profit
- 60.3K
- Rank RO
- #77.996
- INDIA SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 10
- Profit
- -38.1K
- Rank RO
- #77.743
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MEGATRADE-CONS SRL(current) | 2.4M | 10 | 6.9K | #80.093 |
| PRESTOS SRL | 2.5M | 10 | -90.3K | #77.579 |
| ALGA FARM SRL | 2.5M | 10 | -774K | #80.403 |
| BIOMAC LOGISTIC SRL | 2.5M | 10 | 200K | #79.557 |
| SANTON MONO IMPEX SRL | 2.4M | 10 | 476K | #80.998 |
| KURTA-MAGAZIN MIXT SRL | 2.9M | 10 | 58.8K | #70.968 |
| TOD DELI COM S.R.L. | 2.5M | 10 | -27.8K | #78.703 |
| LUXERA S.R.L. | 2.5M | 10 | 27.9K | #78.226 |
| BIAGIO STYLE SRL | 2.4M | 10 | 275K | #82.096 |
| A & A E-�IG BP SRL | 2.5M | 10 | 60.3K | #77.996 |
| INDIA SRL | 2.5M | 10 | -38.1K | #77.743 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MEGATRADE-CONS SRL(you) | PRESTOS SRL | ALGA FARM SRL | BIOMAC LOGISTIC SRL | SANTON MONO IMPEX SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.4M | 2.5M | 2.5M | 2.5M | 2.4M |
| Profit | 6.9K | -90.3K | -774K | 200K | 476K |
| Margin | 0,3% | -3,6% | -31,6% | 8,1% | 19,5% |
| Employees | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MEGATRADE-CONS SRL”.