MEGASILVER S.R.L.
Revenue
123K
2024
Profit
3.6K
2024
Employees
4
2024
Margin
1,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MEGASILVER S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 123K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #24.826 la cifra de afaceri, #24.924 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MEGASILVER S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 123K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #24.826 la cifra de afaceri, #24.924 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RODECON DSGN S.R.L. | 202K | 4 | Construcții |
| LUCIAN M.L.A. S.R.L. | 203K | 4 | Construcții |
| ARAMIS CTE S.R.L. | 198K | 4 | Construcții |
| DUMICON SRL | 210K | 4 | Construcții |
| VILCONSTRUCT S.R.L. | 213K | 4 | Construcții |
| MONTAGIO LUC MIHALI SRL | 217K | 4 | Construcții |
| GENERAL RUMECU SRL | 182K | 4 | Construcții |
| BAU STORE REVOLUTION S.R.L. | 181K | 4 | Construcții |
| ULTRAFATADA S.R.L. | 202K | 4 | Construcții |
| INDREI INVEST S.R.L. | 202K | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MARAMURES
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.8%
- CA / angajat
- 50.5K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 43%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 123K
- Profit net
- 3.6K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 123K | 3.6K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MEGASILVER S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MEGASILVER S.R.L.(current)
- Revenue
- 123K
- Employees
- 4
- Profit
- 3.6K
- Rank RO
- #385.241
- RODECON DSGN S.R.L.
- Revenue
- 202K
- Employees
- 4
- Profit
- -36.5K
- Rank RO
- #385.398
- LUCIAN M.L.A. S.R.L.
- Revenue
- 203K
- Employees
- 4
- Profit
- 65.7K
- Rank RO
- #384.434
- ARAMIS CTE S.R.L.
- Revenue
- 198K
- Employees
- 4
- Profit
- -67.1K
- Rank RO
- #388.675
- DUMICON SRL
- Revenue
- 210K
- Employees
- 4
- Profit
- 18.9K
- Rank RO
- #378.409
- VILCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 213K
- Employees
- 4
- Profit
- 26.2K
- Rank RO
- #376.635
- MONTAGIO LUC MIHALI SRL
- Revenue
- 217K
- Employees
- 4
- Profit
- 14.2K
- Rank RO
- #373.117
- GENERAL RUMECU SRL
- Revenue
- 182K
- Employees
- 4
- Profit
- -93.2K
- Rank RO
- #403.063
- BAU STORE REVOLUTION S.R.L.
- Revenue
- 181K
- Employees
- 4
- Profit
- -19.2K
- Rank RO
- #403.788
- ULTRAFATADA S.R.L.
- Revenue
- 202K
- Employees
- 4
- Profit
- -30.4K
- Rank RO
- #385.769
- INDREI INVEST S.R.L.
- Revenue
- 202K
- Employees
- 4
- Profit
- 2.2K
- Rank RO
- #385.833
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MEGASILVER S.R.L.(current) | 123K | 4 | 3.6K | #385.241 |
| RODECON DSGN S.R.L. | 202K | 4 | -36.5K | #385.398 |
| LUCIAN M.L.A. S.R.L. | 203K | 4 | 65.7K | #384.434 |
| ARAMIS CTE S.R.L. | 198K | 4 | -67.1K | #388.675 |
| DUMICON SRL | 210K | 4 | 18.9K | #378.409 |
| VILCONSTRUCT S.R.L. | 213K | 4 | 26.2K | #376.635 |
| MONTAGIO LUC MIHALI SRL | 217K | 4 | 14.2K | #373.117 |
| GENERAL RUMECU SRL | 182K | 4 | -93.2K | #403.063 |
| BAU STORE REVOLUTION S.R.L. | 181K | 4 | -19.2K | #403.788 |
| ULTRAFATADA S.R.L. | 202K | 4 | -30.4K | #385.769 |
| INDREI INVEST S.R.L. | 202K | 4 | 2.2K | #385.833 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MEGASILVER S.R.L.(you) | RODECON DSGN S.R.L. | LUCIAN M.L.A. S.R.L. | ARAMIS CTE S.R.L. | DUMICON SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 123K | 202K | 203K | 198K | 210K |
| Profit | 3.6K | -36.5K | 65.7K | -67.1K | 18.9K |
| Margin | 1,8% | -18,0% | 32,3% | -33,8% | 9,0% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MEGASILVER S.R.L.”.