MEDIMPACT SRL
Revenue
14.5M
2024
Profit
1M
2024
Employees
13
2024
Margin
6,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MEDIMPACT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 14.5M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.347 la cifra de afaceri, #3.960 la profit, #3.564 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MEDIMPACT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 14.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.347 la cifra de afaceri, #3.960 la profit, #3.564 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 2.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| STARINST PROEXPERT SRL | 13.4M | 13 | Comerț en-gros |
| AML EPIONA S.R.L. | 15.2M | 14 | Comerț en-gros |
| PERET PROD SRL | 14.6M | 13 | Comerț en-gros |
| XACT CONSULTING SRL | 14.6M | 13 | Comerț en-gros |
| EXPERT COSMETICS SRL | 14.4M | 13 | Comerț en-gros |
| ALOVA COM S.R.L. | 14.7M | 13 | Comerț en-gros |
| HORECA DISTRIBUTION SRL | 14.4M | 13 | Comerț en-gros |
| ROMCRETE ECHIPAMENTE SRL | 14.4M | 13 | Comerț en-gros |
| TOP CLASIC S.R.L. | 14.2M | 13 | Comerț en-gros |
| MARCO CHIM SRL | 15M | 13 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.9%
- CA / angajat
- 1.1M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 14.5M
- Profit net
- 1M
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 14.5M | 1M | 13 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MEDIMPACT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MEDIMPACT SRL(current)
- Revenue
- 14.5M
- Employees
- 13
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #19.070
- STARINST PROEXPERT SRL
- Revenue
- 13.4M
- Employees
- 13
- Profit
- 32.2K
- Rank RO
- #20.482
- AML EPIONA S.R.L.
- Revenue
- 15.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 553K
- Rank RO
- #18.314
- PERET PROD SRL
- Revenue
- 14.6M
- Employees
- 13
- Profit
- 440K
- Rank RO
- #19.058
- XACT CONSULTING SRL
- Revenue
- 14.6M
- Employees
- 13
- Profit
- 3.5M
- Rank RO
- #19.048
- EXPERT COSMETICS SRL
- Revenue
- 14.4M
- Employees
- 13
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #19.167
- ALOVA COM S.R.L.
- Revenue
- 14.7M
- Employees
- 13
- Profit
- 489K
- Rank RO
- #18.931
- HORECA DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 14.4M
- Employees
- 13
- Profit
- 717K
- Rank RO
- #19.225
- ROMCRETE ECHIPAMENTE SRL
- Revenue
- 14.4M
- Employees
- 13
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #19.228
- TOP CLASIC S.R.L.
- Revenue
- 14.2M
- Employees
- 13
- Profit
- 238K
- Rank RO
- #19.446
- MARCO CHIM SRL
- Revenue
- 15M
- Employees
- 13
- Profit
- 2.6K
- Rank RO
- #18.589
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MEDIMPACT SRL(current) | 14.5M | 13 | 1M | #19.070 |
| STARINST PROEXPERT SRL | 13.4M | 13 | 32.2K | #20.482 |
| AML EPIONA S.R.L. | 15.2M | 14 | 553K | #18.314 |
| PERET PROD SRL | 14.6M | 13 | 440K | #19.058 |
| XACT CONSULTING SRL | 14.6M | 13 | 3.5M | #19.048 |
| EXPERT COSMETICS SRL | 14.4M | 13 | 1.2M | #19.167 |
| ALOVA COM S.R.L. | 14.7M | 13 | 489K | #18.931 |
| HORECA DISTRIBUTION SRL | 14.4M | 13 | 717K | #19.225 |
| ROMCRETE ECHIPAMENTE SRL | 14.4M | 13 | 1.9M | #19.228 |
| TOP CLASIC S.R.L. | 14.2M | 13 | 238K | #19.446 |
| MARCO CHIM SRL | 15M | 13 | 2.6K | #18.589 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MEDIMPACT SRL(you) | STARINST PROEXPERT SRL | AML EPIONA S.R.L. | PERET PROD SRL | XACT CONSULTING SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 14.5M | 13.4M | 15.2M | 14.6M | 14.6M |
| Profit | 1M | 32.2K | 553K | 440K | 3.5M |
| Margin | 6,9% | 0,2% | 3,6% | 3,0% | 24,0% |
| Employees | 13 | 13 | 14 | 13 | 13 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MEDIMPACT SRL”.