MEDICAL IT SUPPORT SRL

CUI 38451458·Ediție·Bucuresti·Founded 2024

Revenue

300K

2024

Profit

233K

2024

Employees

2024

Margin

77,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MEDICAL IT SUPPORT SRL este o companie micro din sectorul Ediție, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 300K lei (date 2024). În industria de Ediție (România), compania este #1.200 la cifra de afaceri, #659 la profit, #2.361 la număr angajați din 3.928 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 77.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MEDICAL IT SUPPORT SRL este o companie micro din sectorul Ediție, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 300K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 77.7%.
Poziție în industrie
În industria de Ediție (România), compania este #1.200 la cifra de afaceri, #659 la profit, #2.361 la număr angajați din 3.928 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Ediție (CAEN 58) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.200 din 3.928 companii

Top 30.5%

Vezi clasamentul

După profit

#659 din 3.928 companii

Top 16.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.361 din 3.928 companii

Top 60.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.8M lei
Marjă medie
13.0%
Angajați medie
6

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri300K lei vs medie industrie 2.8M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit77.7% vs medie industrie 13.0%

Compania este 6.0× față de media industriei

Industry intelligence

Ediție (CAEN 58) — 2024

Industry size

10.9B

RON revenue

Total companies

3.928

Total employees

22.254

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
77.7%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 33%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    300K
    Profit net
    233K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MEDICAL IT SUPPORT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMEDICAL IT SUPPORT SRL(you)INFINITY MEDIA PUBLISHING SOLUTIONS S.R.L.WEB SEARCH COM SRLISLA BOOKS S.R.L.ROOTZ SRL
Revenue
300K
300K
300K
300K
299K
Profit
233K
99.2K
123K
249K
-14.9K
Margin
77,7%
33,1%
41,0%
83,0%
-5,0%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MEDICAL IT SUPPORT SRL”.