Revenue

1.8M

2024

Profit

686K

2024

Employees

12

2024

Margin

39,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MEDI COM ART S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #14.154 la cifra de afaceri, #2.623 la profit, #3.461 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 39.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MEDI COM ART S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 39.0%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #14.154 la cifra de afaceri, #2.623 la profit, #3.461 la număr angajați din 130.296 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#14.154 din 130.296 companii

Top 10.9%

Vezi clasamentul

După profit

#2.623 din 130.296 companii

Top 2.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.461 din 130.296 companii

Top 2.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3M lei
Marjă medie
3.7%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri1.8M lei vs medie industrie 3M lei

Compania este 0.6× față de media industriei

Marjă profit39.0% vs medie industrie 3.7%

Compania este 10.7× față de media industriei

Angajați12 vs medie industrie 3

Compania este 3.7× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024

Industry size

389B

RON revenue

Total companies

130.296

Total employees

418.868

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ECHIPA INI�IAL� S.R.L.1.6M12Comerț cu amănuntul
PROGRESSIVE ENTERPRISE SRL2M12Comerț cu amănuntul
BAI LING SUCCES S.R.L.1.7M13Comerț cu amănuntul
B.R.A.N.D. NEW M.A.G.I.C. SERV SRL1.5M12Comerț cu amănuntul
AMC SMARTMOB SRL1.8M12Comerț cu amănuntul
SILDO SERV INVEST SRL1.7M12Comerț cu amănuntul
LELAS PERFUMES SRL1.5M12Comerț cu amănuntul
BILLY LINE S.R.L.1.8M12Comerț cu amănuntul
ELEGANT CHIC STORE S.R.L.1.7M12Comerț cu amănuntul
AUTORED.RO S.R.L.1.8M12Comerț cu amănuntul

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
39.0%
CA / angajat
147K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 12%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    1.8M
    Profit net
    686K
    Angajați
    12

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MEDI COM ART S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMEDI COM ART S.R.L.(you)ECHIPA INI�IAL� S.R.L.PROGRESSIVE ENTERPRISE SRLBAI LING SUCCES S.R.L.B.R.A.N.D. NEW M.A.G.I.C. SERV SRL
Revenue
1.8M
1.6M
2M
1.7M
1.5M
Profit
686K
674K
563K
-626K
-296K
Margin
39,0%
42,5%
28,3%
-37,2%
-19,2%
Employees
12
12
12
13
12
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MEDI COM ART S.R.L.”.