MEDCOM-VET SRL
Revenue
169K
2024
Profit
-4.3K
2024
Employees
1
2024
Margin
-2,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MEDCOM-VET SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 169K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.494 la cifra de afaceri, #2.892 la profit, #1.952 la număr angajați din 3.673 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MEDCOM-VET SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 169K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -2.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.494 la cifra de afaceri, #2.892 la profit, #1.952 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este -0.3× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SF.MODEST VET S.R.L. | 163K | 1 | Activități profesionale |
| SILDOVET S.R.L. | 159K | 1 | Activități profesionale |
| CARDIOVET CENTER SRL | 184K | 1 | Activități profesionale |
| ARCAVET S.R.L. | 151K | 1 | Activități profesionale |
| OPTI VET SOLUTIONS S.R.L. | 190K | 1 | Activități profesionale |
| BRITA-VET S.R.L. | 148K | 1 | Activități profesionale |
| DESPIFARM S.R.L. | 169K | 1 | Activități profesionale |
| RAINBOW VET CLINIC SRL | 168K | 1 | Activități profesionale |
| ANILAVET CONSULT S.R.L. | 169K | 1 | Activități profesionale |
| SCARLET SRL | 168K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -2.6%
- CA / angajat
- 169K
- Scor risc (0–100)
- 51
- Percentil piață (CA)
- Top 46%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 169K
- Profit net
- -4.3K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 169K | -4.3K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MEDCOM-VET SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MEDCOM-VET SRL(current)
- Revenue
- 169K
- Employees
- 1
- Profit
- -4.3K
- Rank RO
- #415.248
- SF.MODEST VET S.R.L.
- Revenue
- 163K
- Employees
- 1
- Profit
- 51.8K
- Rank RO
- #420.641
- SILDOVET S.R.L.
- Revenue
- 159K
- Employees
- 1
- Profit
- 61.8K
- Rank RO
- #424.391
- CARDIOVET CENTER SRL
- Revenue
- 184K
- Employees
- 1
- Profit
- 140K
- Rank RO
- #401.529
- ARCAVET S.R.L.
- Revenue
- 151K
- Employees
- 1
- Profit
- -55.5K
- Rank RO
- #431.938
- OPTI VET SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 190K
- Employees
- 1
- Profit
- 55.8K
- Rank RO
- #395.917
- BRITA-VET S.R.L.
- Revenue
- 148K
- Employees
- 1
- Profit
- 84.6K
- Rank RO
- #435.141
- DESPIFARM S.R.L.
- Revenue
- 169K
- Employees
- 1
- Profit
- -5.4K
- Rank RO
- #415.178
- RAINBOW VET CLINIC SRL
- Revenue
- 168K
- Employees
- 1
- Profit
- 37.3K
- Rank RO
- #415.491
- ANILAVET CONSULT S.R.L.
- Revenue
- 169K
- Employees
- 1
- Profit
- 91.9K
- Rank RO
- #414.824
- SCARLET SRL
- Revenue
- 168K
- Employees
- 1
- Profit
- 50.8K
- Rank RO
- #415.713
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MEDCOM-VET SRL(current) | 169K | 1 | -4.3K | #415.248 |
| SF.MODEST VET S.R.L. | 163K | 1 | 51.8K | #420.641 |
| SILDOVET S.R.L. | 159K | 1 | 61.8K | #424.391 |
| CARDIOVET CENTER SRL | 184K | 1 | 140K | #401.529 |
| ARCAVET S.R.L. | 151K | 1 | -55.5K | #431.938 |
| OPTI VET SOLUTIONS S.R.L. | 190K | 1 | 55.8K | #395.917 |
| BRITA-VET S.R.L. | 148K | 1 | 84.6K | #435.141 |
| DESPIFARM S.R.L. | 169K | 1 | -5.4K | #415.178 |
| RAINBOW VET CLINIC SRL | 168K | 1 | 37.3K | #415.491 |
| ANILAVET CONSULT S.R.L. | 169K | 1 | 91.9K | #414.824 |
| SCARLET SRL | 168K | 1 | 50.8K | #415.713 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MEDCOM-VET SRL(you) | SF.MODEST VET S.R.L. | SILDOVET S.R.L. | CARDIOVET CENTER SRL | ARCAVET S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 169K | 163K | 159K | 184K | 151K |
| Profit | -4.3K | 51.8K | 61.8K | 140K | -55.5K |
| Margin | -2,6% | 31,8% | 38,9% | 76,5% | -36,6% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MEDCOM-VET SRL”.