MECSUDPROD SRL
Revenue
144K
2024
Profit
-29.5K
2024
Employees
1
2024
Margin
-20,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MECSUDPROD SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 144K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #5.158 la cifra de afaceri, #7.494 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MECSUDPROD SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 144K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -20.4%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #5.158 la cifra de afaceri, #7.494 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -3.5× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MURINOX SERV S.R.L. | 145K | 1 | Fabricare |
| MVDWELDDAN S.R.L. | 145K | 1 | Fabricare |
| BNG WELDING S.R.L. | 143K | 1 | Fabricare |
| DAN SUDUR� TIG S.R.L. | 143K | 1 | Fabricare |
| MAZO KEYS SRL | 147K | 1 | Fabricare |
| RADRO GESA S.R.L. | 142K | 1 | Fabricare |
| STEELMOBCONFEX S.R.L. | 147K | 1 | Fabricare |
| CONISMET CONSTRUCT SRL | 135K | 1 | Fabricare |
| LEXI COLOR PRO S.R.L. | 155K | 1 | Fabricare |
| BCV WELDING S.R.L. | 156K | 1 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -20.4%
- CA / angajat
- 144K
- Scor risc (0–100)
- 60
- Percentil piață (CA)
- Top 49%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 144K
- Profit net
- -29.5K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 144K | -29.5K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MECSUDPROD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MECSUDPROD SRL(current)
- Revenue
- 144K
- Employees
- 1
- Profit
- -29.5K
- Rank RO
- #439.150
- MURINOX SERV S.R.L.
- Revenue
- 145K
- Employees
- 1
- Profit
- 29K
- Rank RO
- #438.818
- MVDWELDDAN S.R.L.
- Revenue
- 145K
- Employees
- 1
- Profit
- 77.1K
- Rank RO
- #438.180
- BNG WELDING S.R.L.
- Revenue
- 143K
- Employees
- 1
- Profit
- 45.1K
- Rank RO
- #440.921
- DAN SUDUR� TIG S.R.L.
- Revenue
- 143K
- Employees
- 1
- Profit
- 59.6K
- Rank RO
- #441.089
- MAZO KEYS SRL
- Revenue
- 147K
- Employees
- 1
- Profit
- 29.8K
- Rank RO
- #436.845
- RADRO GESA S.R.L.
- Revenue
- 142K
- Employees
- 1
- Profit
- 52.7K
- Rank RO
- #441.689
- STEELMOBCONFEX S.R.L.
- Revenue
- 147K
- Employees
- 1
- Profit
- 22.1K
- Rank RO
- #436.407
- CONISMET CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 135K
- Employees
- 1
- Profit
- -28.3K
- Rank RO
- #449.090
- LEXI COLOR PRO S.R.L.
- Revenue
- 155K
- Employees
- 1
- Profit
- 52.8K
- Rank RO
- #428.638
- BCV WELDING S.R.L.
- Revenue
- 156K
- Employees
- 1
- Profit
- 57.6K
- Rank RO
- #427.820
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MECSUDPROD SRL(current) | 144K | 1 | -29.5K | #439.150 |
| MURINOX SERV S.R.L. | 145K | 1 | 29K | #438.818 |
| MVDWELDDAN S.R.L. | 145K | 1 | 77.1K | #438.180 |
| BNG WELDING S.R.L. | 143K | 1 | 45.1K | #440.921 |
| DAN SUDUR� TIG S.R.L. | 143K | 1 | 59.6K | #441.089 |
| MAZO KEYS SRL | 147K | 1 | 29.8K | #436.845 |
| RADRO GESA S.R.L. | 142K | 1 | 52.7K | #441.689 |
| STEELMOBCONFEX S.R.L. | 147K | 1 | 22.1K | #436.407 |
| CONISMET CONSTRUCT SRL | 135K | 1 | -28.3K | #449.090 |
| LEXI COLOR PRO S.R.L. | 155K | 1 | 52.8K | #428.638 |
| BCV WELDING S.R.L. | 156K | 1 | 57.6K | #427.820 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MECSUDPROD SRL(you) | MURINOX SERV S.R.L. | MVDWELDDAN S.R.L. | BNG WELDING S.R.L. | DAN SUDUR� TIG S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 144K | 145K | 145K | 143K | 143K |
| Profit | -29.5K | 29K | 77.1K | 45.1K | 59.6K |
| Margin | -20,4% | 20,0% | 53,1% | 31,6% | 41,8% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MECSUDPROD SRL”.