MECITA SRL
Revenue
780K
2024
Profit
-85.2K
2024
Employees
7
2024
Margin
-10,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MECITA SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 780K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #8.160 la cifra de afaceri, #37.181 la profit, #3.891 la număr angajați din 39.568 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MECITA SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 780K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -10.2%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #8.160 la cifra de afaceri, #37.181 la profit, #3.891 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este -0.9× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BDA IOANA BOGDAN INTERIOARE EXTERIOARE S.R.L. | 772K | 7 | Construcții |
| SELECTRA INSTAL SRL | 943K | 7 | Construcții |
| MONT BLANC CONSTRUCT SRL | 837K | 7 | Construcții |
| EXOS ROMANIA S.R.L. | 839K | 7 | Construcții |
| SELENA WOOD SRL | 842K | 7 | Construcții |
| TOTAL SOLUTION NW SRL | 843K | 7 | Construcții |
| TREI ROCE SCAVI S.R.L. | 844K | 7 | Construcții |
| DEKATEL S.R.L. | 973K | 7 | Construcții |
| TRANSTURIA SRL | 847K | 7 | Construcții |
| ALEX HANDYMAN S.R.L. | 826K | 7 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -10.2%
- CA / angajat
- 120K
- Scor risc (0–100)
- 55
- Percentil piață (CA)
- Top 19%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 780K
- Profit net
- -85.2K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 780K | -85.2K | 7 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MECITA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MECITA SRL(current)
- Revenue
- 780K
- Employees
- 7
- Profit
- -85.2K
- Rank RO
- #170.497
- BDA IOANA BOGDAN INTERIOARE EXTERIOARE S.R.L.
- Revenue
- 772K
- Employees
- 7
- Profit
- 7.7K
- Rank RO
- #178.787
- SELECTRA INSTAL SRL
- Revenue
- 943K
- Employees
- 7
- Profit
- -77.6K
- Rank RO
- #158.811
- MONT BLANC CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 837K
- Employees
- 7
- Profit
- 154K
- Rank RO
- #170.581
- EXOS ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 839K
- Employees
- 7
- Profit
- -366K
- Rank RO
- #170.407
- SELENA WOOD SRL
- Revenue
- 842K
- Employees
- 7
- Profit
- -423K
- Rank RO
- #170.042
- TOTAL SOLUTION NW SRL
- Revenue
- 843K
- Employees
- 7
- Profit
- -532 lei
- Rank RO
- #169.876
- TREI ROCE SCAVI S.R.L.
- Revenue
- 844K
- Employees
- 7
- Profit
- -487K
- Rank RO
- #169.761
- DEKATEL S.R.L.
- Revenue
- 973K
- Employees
- 7
- Profit
- 384K
- Rank RO
- #155.709
- TRANSTURIA SRL
- Revenue
- 847K
- Employees
- 7
- Profit
- -46.6K
- Rank RO
- #169.392
- ALEX HANDYMAN S.R.L.
- Revenue
- 826K
- Employees
- 7
- Profit
- 42.7K
- Rank RO
- #171.962
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MECITA SRL(current) | 780K | 7 | -85.2K | #170.497 |
| BDA IOANA BOGDAN INTERIOARE EXTERIOARE S.R.L. | 772K | 7 | 7.7K | #178.787 |
| SELECTRA INSTAL SRL | 943K | 7 | -77.6K | #158.811 |
| MONT BLANC CONSTRUCT SRL | 837K | 7 | 154K | #170.581 |
| EXOS ROMANIA S.R.L. | 839K | 7 | -366K | #170.407 |
| SELENA WOOD SRL | 842K | 7 | -423K | #170.042 |
| TOTAL SOLUTION NW SRL | 843K | 7 | -532 lei | #169.876 |
| TREI ROCE SCAVI S.R.L. | 844K | 7 | -487K | #169.761 |
| DEKATEL S.R.L. | 973K | 7 | 384K | #155.709 |
| TRANSTURIA SRL | 847K | 7 | -46.6K | #169.392 |
| ALEX HANDYMAN S.R.L. | 826K | 7 | 42.7K | #171.962 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MECITA SRL(you) | BDA IOANA BOGDAN INTERIOARE EXTERIOARE S.R.L. | SELECTRA INSTAL SRL | MONT BLANC CONSTRUCT SRL | EXOS ROMANIA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 780K | 772K | 943K | 837K | 839K |
| Profit | -85.2K | 7.7K | -77.6K | 154K | -366K |
| Margin | -10,2% | 1,0% | -8,2% | 18,4% | -43,6% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MECITA SRL”.