MECA COMEXIM SRL
Revenue
0 lei
2024
Profit
-28.3K
2024
Employees
—
2024
Margin
-10614,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MECA COMEXIM SRL este o companie din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #42.034 la cifra de afaceri, #45.631 la profit, #39.097 la număr angajați din 56.726 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MECA COMEXIM SRL este o companie din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -10614.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #42.034 la cifra de afaceri, #45.631 la profit, #39.097 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este -1080.0× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| A - INVESTMENT CONSTRUCT SRL | 273 lei | 1 | Construcții |
| ANGLOROM PROPERTY S.R.L. | 260 lei | 1 | Construcții |
| STEFCAD METCONS S.R.L. | 275 lei | 1 | Construcții |
| HELP PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. | 280 lei | 1 | Construcții |
| ALTIGA S.R.L. | 247 lei | 1 | Construcții |
| MHM CONVERSE CONSTRUCT S.R.L. | 244 lei | 1 | Construcții |
| ROMLEADER INVESTMENTS SRL | 267 lei | 1 | Construcții |
| MACROPOLIS INVEST SRL | 268 lei | 1 | Construcții |
| ROMEXA CON SRL | 268 lei | 1 | Construcții |
| EUROCOOP EDILE NOVA SRL | 266 lei | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -10614.6%
- Scor risc (0–100)
- 100
- Percentil piață (CA)
- Top 79%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 0 lei
- Profit net
- -28.3K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 lei | -28.3K | — |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MECA COMEXIM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- A - INVESTMENT CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 273 lei
- Employees
- 1
- Profit
- -397 lei
- Rank RO
- #711.988
- ANGLOROM PROPERTY S.R.L.
- Revenue
- 260 lei
- Employees
- 1
- Profit
- 9 lei
- Rank RO
- #712.126
- STEFCAD METCONS S.R.L.
- Revenue
- 275 lei
- Employees
- 1
- Profit
- -139K
- Rank RO
- #711.969
- HELP PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 280 lei
- Employees
- 1
- Profit
- -3.9K
- Rank RO
- #711.903
- ALTIGA S.R.L.
- Revenue
- 247 lei
- Employees
- 1
- Profit
- -1.4K
- Rank RO
- #712.417
- MHM CONVERSE CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 244 lei
- Employees
- 1
- Profit
- -7.2K
- Rank RO
- #712.454
- ROMLEADER INVESTMENTS SRL
- Revenue
- 267 lei
- Employees
- 1
- Profit
- -3.6K
- Rank RO
- #712.056
- MACROPOLIS INVEST SRL
- Revenue
- 268 lei
- Employees
- 1
- Profit
- -3.3K
- Rank RO
- #712.042
- ROMEXA CON SRL
- Revenue
- 268 lei
- Employees
- 1
- Profit
- -488 lei
- Rank RO
- #712.042
- EUROCOOP EDILE NOVA SRL
- Revenue
- 266 lei
- Employees
- 1
- Profit
- -3.8K
- Rank RO
- #712.064
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| A - INVESTMENT CONSTRUCT SRL | 273 lei | 1 | -397 lei | #711.988 |
| ANGLOROM PROPERTY S.R.L. | 260 lei | 1 | 9 lei | #712.126 |
| STEFCAD METCONS S.R.L. | 275 lei | 1 | -139K | #711.969 |
| HELP PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. | 280 lei | 1 | -3.9K | #711.903 |
| ALTIGA S.R.L. | 247 lei | 1 | -1.4K | #712.417 |
| MHM CONVERSE CONSTRUCT S.R.L. | 244 lei | 1 | -7.2K | #712.454 |
| ROMLEADER INVESTMENTS SRL | 267 lei | 1 | -3.6K | #712.056 |
| MACROPOLIS INVEST SRL | 268 lei | 1 | -3.3K | #712.042 |
| ROMEXA CON SRL | 268 lei | 1 | -488 lei | #712.042 |
| EUROCOOP EDILE NOVA SRL | 266 lei | 1 | -3.8K | #712.064 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MECA COMEXIM SRL(you) | A - INVESTMENT CONSTRUCT SRL | ANGLOROM PROPERTY S.R.L. | STEFCAD METCONS S.R.L. | HELP PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 0 lei | 273 lei | 260 lei | 275 lei | 280 lei |
| Profit | -28.3K | -397 lei | 9 lei | -139K | -3.9K |
| Margin | -10614,6% | -145,4% | 3,5% | -50626,2% | -1397,1% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MECA COMEXIM SRL”.