Revenue

123M

2024

Profit

6M

2024

Employees

66

2024

Margin

4,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MEAT TEAM QUALITY SRL este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 123M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #636 la cifra de afaceri, #612 la profit, #550 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MEAT TEAM QUALITY SRL este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 123M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.7%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț en-gros (România), compania este #636 la cifra de afaceri, #612 la profit, #550 la număr angajați din 63.035 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#636 din 63.035 companii

Top 1.0%

Vezi clasamentul

După profit

#612 din 63.035 companii

Top 1.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#550 din 63.035 companii

Top 0.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
8.1M lei
Marjă medie
4.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri123M lei vs medie industrie 8.1M lei

Compania este 15.2× față de media industriei

Marjă profit4.7% vs medie industrie 4.2%

Compania este 1.1× față de media industriei

Angajați66 vs medie industrie 5

Compania este 13.1× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024

Industry size

508B

RON revenue

Total companies

63.035

Total employees

317.294

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
PAUL HARTMANN SRL129M65Comerț en-gros
PERPETUUS COM SRL130M67Comerț en-gros
NAOS SKIN CARE ROM�NIA SRL124M63Comerț en-gros
BRAVO GROUP 95 EXPORT IMPORT SRL122M64Comerț en-gros
UNICONFEX EXIM SRL133M69Comerț en-gros
DENTOTAL PROTECT SRL138M67Comerț en-gros
FERTILIS SRL138M64Comerț en-gros
DUBLU LIC & �IC S.R.L.137M63Comerț en-gros
FARMACOM DISTRIBUTIE SRL112M66Comerț en-gros
RUSTRANS SRL109M65Comerț en-gros

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
4.7%
CA / angajat
1.9M
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    123M
    Profit net
    6M
    Angajați
    66

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MEAT TEAM QUALITY SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMEAT TEAM QUALITY SRL(you)PAUL HARTMANN SRLPERPETUUS COM SRLNAOS SKIN CARE ROM�NIA SRLBRAVO GROUP 95 EXPORT IMPORT SRL
Revenue
123M
129M
130M
124M
122M
Profit
6M
3.8M
796K
14.6M
6M
Margin
4,7%
3,0%
0,6%
11,8%
4,9%
Employees
66
65
67
63
64
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MEAT TEAM QUALITY SRL”.