MDX RESEARCH S.R.L.
Revenue
2M
2024
Profit
532K
2024
Employees
2
2024
Margin
26,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MDX RESEARCH S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #179 la cifra de afaceri, #127 la profit, #228 la număr angajați din 1.429 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MDX RESEARCH S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #179 la cifra de afaceri, #127 la profit, #228 la număr angajați din 1.429 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 72) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.2M lei
- Marjă medie
- 6.1%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 4.4× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 72) — 2024
Industry size
4.6B
RON revenue
Total companies
1.429
Total employees
12.748
Industry growth
—
YoY
Top companies
- INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE PENTRU FIZICA SI INGINERIE NUCLEARA " HORIA HULUBEI " - IFIN - HH464M
- ETA2U SRL453M
- PAREXEL INTERNATIONAL ROMANIA S.R.L.272M
- BEESPEED TECHNICAL ENGINEERING CENTER S.R.L.215M
- INSTITUTUL NA�IONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE �N SILVICULTUR� "MARIN DR�CEA"184M
- REGIA AUTONOM� TEHNOLOGII PENTRU ENERGIA NUCLEAR� - RATEN168M
- PRO OPTICA SA129M
- INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE AEROSPATIALA "ELIE CARAFOLI" - I.N.C.A.S. BUCURESTI126M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| INPULSE PARTNERS SRL | 2.1M | 2 | Activități profesionale |
| MOLECULAR GENOMICS S.R.L. | 1.7M | 2 | Activități profesionale |
| 4DSEARCH AGRISCIENCE SERVICES S.R.L. | 1.7M | 2 | Activități profesionale |
| MARACOLAN RESEARCH SRL | 2.3M | 2 | Activități profesionale |
| SMART TECHNOLOGY RESEARCH & CONSULTING SRL | 1.6M | 2 | Activități profesionale |
| PROCETEL S.A. | 1.4M | 2 | Activități profesionale |
| CERCETARE SI PROIECTARE PENTRU AUTOMATIZARI (C.P.A.) SRL | 1.4M | 2 | Activități profesionale |
| CENTRUL DE CERCETARE, CONSULTANTA SI SERVICII PENTRU INDUSTRIE SI CONSTRUCTII "CINETIC" S.R.L. | 1.3M | 2 | Activități profesionale |
| PROIECT RO INVEST CAPITAL S.R.L. | 2M | 3 | Activități profesionale |
| TEHNO-CRIS INDUSTRIAL SERVICE SRL | 1.3M | 2 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 72)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 26.9%
- CA / angajat
- 989K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2M
- Profit net
- 532K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2M | 532K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 72)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MDX RESEARCH S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MDX RESEARCH S.R.L.(current)
- Revenue
- 2M
- Employees
- 2
- Profit
- 532K
- Rank RO
- #96.267
- INPULSE PARTNERS SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 197K
- Rank RO
- #92.073
- MOLECULAR GENOMICS S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- -336K
- Rank RO
- #105.676
- 4DSEARCH AGRISCIENCE SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 872K
- Rank RO
- #106.239
- MARACOLAN RESEARCH SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #84.963
- SMART TECHNOLOGY RESEARCH & CONSULTING SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 2
- Profit
- 493K
- Rank RO
- #109.702
- PROCETEL S.A.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 2
- Profit
- 683K
- Rank RO
- #121.765
- CERCETARE SI PROIECTARE PENTRU AUTOMATIZARI (C.P.A.) SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 2
- Profit
- 455K
- Rank RO
- #123.894
- CENTRUL DE CERCETARE, CONSULTANTA SI SERVICII PENTRU INDUSTRIE SI CONSTRUCTII "CINETIC" S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 65K
- Rank RO
- #127.135
- PROIECT RO INVEST CAPITAL S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 3
- Profit
- 135K
- Rank RO
- #94.901
- TEHNO-CRIS INDUSTRIAL SERVICE SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 386K
- Rank RO
- #131.565
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MDX RESEARCH S.R.L.(current) | 2M | 2 | 532K | #96.267 |
| INPULSE PARTNERS SRL | 2.1M | 2 | 197K | #92.073 |
| MOLECULAR GENOMICS S.R.L. | 1.7M | 2 | -336K | #105.676 |
| 4DSEARCH AGRISCIENCE SERVICES S.R.L. | 1.7M | 2 | 872K | #106.239 |
| MARACOLAN RESEARCH SRL | 2.3M | 2 | 1.1M | #84.963 |
| SMART TECHNOLOGY RESEARCH & CONSULTING SRL | 1.6M | 2 | 493K | #109.702 |
| PROCETEL S.A. | 1.4M | 2 | 683K | #121.765 |
| CERCETARE SI PROIECTARE PENTRU AUTOMATIZARI (C.P.A.) SRL | 1.4M | 2 | 455K | #123.894 |
| CENTRUL DE CERCETARE, CONSULTANTA SI SERVICII PENTRU INDUSTRIE SI CONSTRUCTII "CINETIC" S.R.L. | 1.3M | 2 | 65K | #127.135 |
| PROIECT RO INVEST CAPITAL S.R.L. | 2M | 3 | 135K | #94.901 |
| TEHNO-CRIS INDUSTRIAL SERVICE SRL | 1.3M | 2 | 386K | #131.565 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MDX RESEARCH S.R.L.(you) | INPULSE PARTNERS SRL | MOLECULAR GENOMICS S.R.L. | 4DSEARCH AGRISCIENCE SERVICES S.R.L. | MARACOLAN RESEARCH SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2M | 2.1M | 1.7M | 1.7M | 2.3M |
| Profit | 532K | 197K | -336K | 872K | 1.1M |
| Margin | 26,9% | 9,4% | -19,3% | 50,5% | 49,3% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MDX RESEARCH S.R.L.”.