Revenue

241 lei

2024

Profit

-724 lei

2024

Employees

2024

Margin

-300,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

M.B.M. COMPUTERS SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 241 lei lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #734 la cifra de afaceri, #661 la profit, #626 la număr angajați din 888 companii.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
M.B.M. COMPUTERS SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 241 lei lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -300.4%).
Poziție în industrie
În industria de Fabricare (România), compania este #734 la cifra de afaceri, #661 la profit, #626 la număr angajați din 888 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare (CAEN 26) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#734 din 888 companii

Top 82.5%

Vezi clasamentul

După profit

#661 din 888 companii

Top 74.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#626 din 888 companii

Top 70.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
21.3M lei
Marjă medie
3.8%
Angajați medie
37

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri241 lei lei vs medie industrie 21.3M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit-300.4% vs medie industrie 3.8%

Compania este -79.6× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare (CAEN 26) — 2024

Industry size

18.9B

RON revenue

Total companies

888

Total employees

32.564

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MIROVICI DOREL ENGINEERING SOCIETATE IN NUME COLECTIV240 lei1Fabricare
UPON PILLBOX SRL234 lei1Fabricare
Firma (CUI 50815493)226 lei1Fabricare
KRIPTON SYSTEMS SRL184 lei1Fabricare
VERATRON ROMANIA S.R.L.172 lei1Fabricare
Firma (CUI 50858656)366 lei1Fabricare
DARIO OPTIC SRL500 lei1Fabricare
SAI-TECH DESIGN S.R.L.98 lei1Fabricare
ROPTIMIZE SYSTEMS SRL605 lei1Fabricare
DOCTOR TECH SRL676 lei1Fabricare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
-300.4%
Scor risc (0–100)
100
Percentil piață (CA)
Top 79%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    241 lei
    Profit net
    -724 lei
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la M.B.M. COMPUTERS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricM.B.M. COMPUTERS SRL(you)MIROVICI DOREL ENGINEERING SOCIETATE IN NUME COLECTIVUPON PILLBOX SRLFirma (CUI 50815493)KRIPTON SYSTEMS SRL
Revenue
241 lei
240 lei
234 lei
226 lei
184 lei
Profit
-724 lei
-580 lei
-51.6K
-187K
155 lei
Margin
-300,4%
-241,7%
-22045,7%
-82653,1%
84,2%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “M.B.M. COMPUTERS SRL”.