Revenue

141K

2024

Profit

40K

2024

Employees

1

2024

Margin

28,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MATTEL SYSTEMS S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 141K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #5.182 la cifra de afaceri, #3.149 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 28.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MATTEL SYSTEMS S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 141K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 28.2%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare (România), compania este #5.182 la cifra de afaceri, #3.149 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#5.182 din 8.990 companii

Top 57.6%

Vezi clasamentul

După profit

#3.149 din 8.990 companii

Top 35.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.961 din 8.990 companii

Top 44.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
4.4M lei
Marjă medie
5.8%
Angajați medie
9

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri141K lei vs medie industrie 4.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit28.2% vs medie industrie 5.8%

Compania este 4.9× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 9

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare (CAEN 25) — 2024

Industry size

39.8B

RON revenue

Total companies

8.990

Total employees

81.031

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
A-SPEC AUTOMOTIVE S.R.L.142K1Fabricare
AGER RADU GENERAL SRL143K1Fabricare
CALIBRE MOULD CNC S.R.L.141K1Fabricare
SAV METAL TOP DESIGN S.R.L.140K1Fabricare
UNIVERSAL ADEROM S.R.L.138K1Fabricare
NARCIS EXPERT MATRI�ER S.R.L.146K1Fabricare
RIFSTER STEEL S.R.L.146K1Fabricare
HOMER STEEL S.R.L.137K1Fabricare
MECHANICAL FINE TUNING SRL137K1Fabricare
D&G FIER ALUMINIU S.R.L.133K1Fabricare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
28.2%
CA / angajat
142K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 49%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    141K
    Profit net
    40K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MATTEL SYSTEMS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMATTEL SYSTEMS S.R.L.(you)A-SPEC AUTOMOTIVE S.R.L.AGER RADU GENERAL SRLCALIBRE MOULD CNC S.R.L.SAV METAL TOP DESIGN S.R.L.
Revenue
141K
142K
143K
141K
140K
Profit
40K
84.9K
4.1K
-84.4K
4.8K
Margin
28,2%
59,8%
2,9%
-59,9%
3,5%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MATTEL SYSTEMS S.R.L.”.