MATRA S.R.L.
Revenue
20K
2024
Profit
-3.1K
2024
Employees
—
2024
Margin
-13,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MATRA S.R.L. este o companie micro din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 20K lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #20.607 la cifra de afaceri, #20.513 la profit, #20.419 la număr angajați din 30.688 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MATRA S.R.L. este o companie micro din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 20K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -13.9%).
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #20.607 la cifra de afaceri, #20.513 la profit, #20.419 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -2.1× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| UNU PLUS UNU SELECT SRL | 22.9K | 1 | Alimentație și servicii |
| GARAGE MADNESSS S.R.L. | 21.7K | 1 | Alimentație și servicii |
| ALANDA CONCEPT S.R.L. | 23.8K | 1 | Alimentație și servicii |
| FORTE AGNY S.R.L. | 23.8K | 1 | Alimentație și servicii |
| FIRST ONE COFFEE S.R.L. | 24.4K | 1 | Alimentație și servicii |
| TAVERNA MORII S.R.L. | 24.4K | 1 | Alimentație și servicii |
| DAS BEST CATERING S.R.L. | 20.4K | 1 | Alimentație și servicii |
| CARGO S.R.L. | 25.5K | 1 | Alimentație și servicii |
| STRATICA SRL | 22.4K | 1 | Alimentație și servicii |
| GREEN TURNIP S.R.L. | 22.4K | 1 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -13.9%
- Scor risc (0–100)
- 57
- Percentil piață (CA)
- Top 70%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 20K
- Profit net
- -3.1K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 20K | -3.1K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MATRA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MATRA S.R.L.(current)
- Revenue
- 20K
- Employees
- 0
- Profit
- -3.1K
- Rank RO
- #626.116
- UNU PLUS UNU SELECT SRL
- Revenue
- 22.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 5.3K
- Rank RO
- #624.956
- GARAGE MADNESSS S.R.L.
- Revenue
- 21.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 863 lei
- Rank RO
- #627.829
- ALANDA CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 23.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -36.7K
- Rank RO
- #622.842
- FORTE AGNY S.R.L.
- Revenue
- 23.8K
- Employees
- 1
- Profit
- 140 lei
- Rank RO
- #622.789
- FIRST ONE COFFEE S.R.L.
- Revenue
- 24.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -16.2K
- Rank RO
- #621.186
- TAVERNA MORII S.R.L.
- Revenue
- 24.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -72.6K
- Rank RO
- #621.063
- DAS BEST CATERING S.R.L.
- Revenue
- 20.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -3.2K
- Rank RO
- #631.385
- CARGO S.R.L.
- Revenue
- 25.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -37.9K
- Rank RO
- #618.248
- STRATICA SRL
- Revenue
- 22.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 12K
- Rank RO
- #626.111
- GREEN TURNIP S.R.L.
- Revenue
- 22.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -61.6K
- Rank RO
- #626.136
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MATRA S.R.L.(current) | 20K | 0 | -3.1K | #626.116 |
| UNU PLUS UNU SELECT SRL | 22.9K | 1 | 5.3K | #624.956 |
| GARAGE MADNESSS S.R.L. | 21.7K | 1 | 863 lei | #627.829 |
| ALANDA CONCEPT S.R.L. | 23.8K | 1 | -36.7K | #622.842 |
| FORTE AGNY S.R.L. | 23.8K | 1 | 140 lei | #622.789 |
| FIRST ONE COFFEE S.R.L. | 24.4K | 1 | -16.2K | #621.186 |
| TAVERNA MORII S.R.L. | 24.4K | 1 | -72.6K | #621.063 |
| DAS BEST CATERING S.R.L. | 20.4K | 1 | -3.2K | #631.385 |
| CARGO S.R.L. | 25.5K | 1 | -37.9K | #618.248 |
| STRATICA SRL | 22.4K | 1 | 12K | #626.111 |
| GREEN TURNIP S.R.L. | 22.4K | 1 | -61.6K | #626.136 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MATRA S.R.L.(you) | UNU PLUS UNU SELECT SRL | GARAGE MADNESSS S.R.L. | ALANDA CONCEPT S.R.L. | FORTE AGNY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 20K | 22.9K | 21.7K | 23.8K | 23.8K |
| Profit | -3.1K | 5.3K | 863 lei | -36.7K | 140 lei |
| Margin | -13,9% | 23,2% | 4,0% | -154,7% | 0,6% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MATRA S.R.L.”.