MATIPEL RUC�R SRL
Revenue
11K
2024
Profit
-155K
2024
Employees
1
2024
Margin
-601,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MATIPEL RUC�R SRL este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 11K lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #4.153 la cifra de afaceri, #6.180 la profit, #2.488 la număr angajați din 6.535 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MATIPEL RUC�R SRL este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 11K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -601.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #4.153 la cifra de afaceri, #6.180 la profit, #2.488 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -911.1× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FABRICA BUTOAIE LEMN S.R.L. | 26.3K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| FABRIQUETTE S.R.L. | 24.8K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| ROXMARIN FOREST 2006 SRL | 24.6K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| CIOCOLATA S.R.L. | 27.2K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| ITALY PALLETS SRL | 27.9K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| ALEXA-STAR CRAFT S.R.L. | 23.7K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| SELAVI PROD S.R.L. | 25.7K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| ELDUM FOREST S.R.L. | 25.7K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| REAL DECOR S.R.L. | 25.8K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| ALBINA DE MUNTE S.R.L. | 25.8K | 1 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -601.5%
- CA / angajat
- 25.7K
- Scor risc (0–100)
- 100
- Percentil piață (CA)
- Top 69%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 11K
- Profit net
- -155K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 11K | -155K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MATIPEL RUC�R SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MATIPEL RUC�R SRL(current)
- Revenue
- 11K
- Employees
- 1
- Profit
- -155K
- Rank RO
- #617.688
- FABRICA BUTOAIE LEMN S.R.L.
- Revenue
- 26.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.1K
- Rank RO
- #616.324
- FABRIQUETTE S.R.L.
- Revenue
- 24.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -47.3K
- Rank RO
- #620.122
- ROXMARIN FOREST 2006 SRL
- Revenue
- 24.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.5K
- Rank RO
- #620.613
- CIOCOLATA S.R.L.
- Revenue
- 27.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -25.5K
- Rank RO
- #614.453
- ITALY PALLETS SRL
- Revenue
- 27.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -36.6K
- Rank RO
- #612.861
- ALEXA-STAR CRAFT S.R.L.
- Revenue
- 23.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 1.5K
- Rank RO
- #622.875
- SELAVI PROD S.R.L.
- Revenue
- 25.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 14.3K
- Rank RO
- #617.678
- ELDUM FOREST S.R.L.
- Revenue
- 25.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.8K
- Rank RO
- #617.667
- REAL DECOR S.R.L.
- Revenue
- 25.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -6.5K
- Rank RO
- #617.618
- ALBINA DE MUNTE S.R.L.
- Revenue
- 25.8K
- Employees
- 1
- Profit
- 18.8K
- Rank RO
- #617.540
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MATIPEL RUC�R SRL(current) | 11K | 1 | -155K | #617.688 |
| FABRICA BUTOAIE LEMN S.R.L. | 26.3K | 1 | 3.1K | #616.324 |
| FABRIQUETTE S.R.L. | 24.8K | 1 | -47.3K | #620.122 |
| ROXMARIN FOREST 2006 SRL | 24.6K | 1 | 3.5K | #620.613 |
| CIOCOLATA S.R.L. | 27.2K | 1 | -25.5K | #614.453 |
| ITALY PALLETS SRL | 27.9K | 1 | -36.6K | #612.861 |
| ALEXA-STAR CRAFT S.R.L. | 23.7K | 1 | 1.5K | #622.875 |
| SELAVI PROD S.R.L. | 25.7K | 1 | 14.3K | #617.678 |
| ELDUM FOREST S.R.L. | 25.7K | 1 | 3.8K | #617.667 |
| REAL DECOR S.R.L. | 25.8K | 1 | -6.5K | #617.618 |
| ALBINA DE MUNTE S.R.L. | 25.8K | 1 | 18.8K | #617.540 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MATIPEL RUC�R SRL(you) | FABRICA BUTOAIE LEMN S.R.L. | FABRIQUETTE S.R.L. | ROXMARIN FOREST 2006 SRL | CIOCOLATA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 11K | 26.3K | 24.8K | 24.6K | 27.2K |
| Profit | -155K | 3.1K | -47.3K | 3.5K | -25.5K |
| Margin | -601,5% | 11,6% | -190,6% | 14,2% | -93,7% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MATIPEL RUC�R SRL”.