Revenue

2.3M

2024

Profit

357K

2024

Employees

2

2024

Margin

15,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MASTERY ELECTRONICS SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 2.3M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #197 la cifra de afaceri, #148 la profit, #345 la număr angajați din 888 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MASTERY ELECTRONICS SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 2.3M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.4%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare (România), compania este #197 la cifra de afaceri, #148 la profit, #345 la număr angajați din 888 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare (CAEN 26) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#197 din 888 companii

Top 22.1%

Vezi clasamentul

După profit

#148 din 888 companii

Top 16.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#345 din 888 companii

Top 38.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
21.3M lei
Marjă medie
3.8%
Angajați medie
37

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri2.3M lei vs medie industrie 21.3M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit15.4% vs medie industrie 3.8%

Compania este 4.1× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 37

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare (CAEN 26) — 2024

Industry size

18.9B

RON revenue

Total companies

888

Total employees

32.564

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
TOUCHSCREEN SYSTEMS SRL2.4M2Fabricare
GAMINGSYS S.R.L.3M2Fabricare
FIRETEK SRL3.2M2Fabricare
TMP TECHNOLOGIES S.R.L.3.3M2Fabricare
ELJS-TEKNIC S.R.L.3.4M2Fabricare
PARAMETRIC SEMICONDUCTORS S.R.L.4.4M2Fabricare
BMI SUPORT LOGISTIC S.R.L.2.3M3Fabricare
OPTYMUS INDUSTRY S.R.L.2.4M3Fabricare
GIDEON COMP SRL1.5M2Fabricare
KONDOR ELECTRONICS SRL1.2M2Fabricare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
15.4%
CA / angajat
1.2M
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 9%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    2.3M
    Profit net
    357K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MASTERY ELECTRONICS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMASTERY ELECTRONICS SRL(you)TOUCHSCREEN SYSTEMS SRLGAMINGSYS S.R.L.FIRETEK SRLTMP TECHNOLOGIES S.R.L.
Revenue
2.3M
2.4M
3M
3.2M
3.3M
Profit
357K
153K
12.4K
985K
907K
Margin
15,4%
6,2%
0,4%
30,5%
27,7%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MASTERY ELECTRONICS SRL”.