MARO AVANGARD SRL
Revenue
595K
2024
Profit
93.7K
2024
Employees
2
2024
Margin
15,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MARO AVANGARD SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 595K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #15.236 la cifra de afaceri, #13.520 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MARO AVANGARD SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 595K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #15.236 la cifra de afaceri, #13.520 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AUA TECH SUPPORT SRL | 604K | 2 | Construcții |
| MAGNUSBAU SRL | 606K | 2 | Construcții |
| BG CAPITAL INVEST S.R.L. | 606K | 2 | Construcții |
| PERFECT PARTENER CONSTRUCT SRL | 599K | 2 | Construcții |
| CMS CONSTRUCT ENGINEERING INVEST SRL | 598K | 2 | Construcții |
| VERANU CONSTRUCT S.R.L. | 613K | 2 | Construcții |
| EUROM ENTERPRISES S.A. | 613K | 2 | Construcții |
| PRIME INSTAL CONSTRUCT S.R.L. | 614K | 2 | Construcții |
| MAION RENOV S.R.L. | 594K | 2 | Construcții |
| AP RESIDENCE DEVELOPMENT S.R.L. | 592K | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 15.5%
- CA / angajat
- 302K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 23%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 595K
- Profit net
- 93.7K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 595K | 93.7K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MARO AVANGARD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MARO AVANGARD SRL(current)
- Revenue
- 595K
- Employees
- 2
- Profit
- 93.7K
- Rank RO
- #206.208
- AUA TECH SUPPORT SRL
- Revenue
- 604K
- Employees
- 2
- Profit
- 315K
- Rank RO
- #206.323
- MAGNUSBAU SRL
- Revenue
- 606K
- Employees
- 2
- Profit
- 293K
- Rank RO
- #205.896
- BG CAPITAL INVEST S.R.L.
- Revenue
- 606K
- Employees
- 2
- Profit
- 117K
- Rank RO
- #205.790
- PERFECT PARTENER CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 599K
- Employees
- 2
- Profit
- 192K
- Rank RO
- #207.268
- CMS CONSTRUCT ENGINEERING INVEST SRL
- Revenue
- 598K
- Employees
- 2
- Profit
- -169K
- Rank RO
- #207.352
- VERANU CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 613K
- Employees
- 2
- Profit
- 149K
- Rank RO
- #204.594
- EUROM ENTERPRISES S.A.
- Revenue
- 613K
- Employees
- 2
- Profit
- 265K
- Rank RO
- #204.451
- PRIME INSTAL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 614K
- Employees
- 2
- Profit
- 15.6K
- Rank RO
- #204.352
- MAION RENOV S.R.L.
- Revenue
- 594K
- Employees
- 2
- Profit
- 136K
- Rank RO
- #208.150
- AP RESIDENCE DEVELOPMENT S.R.L.
- Revenue
- 592K
- Employees
- 2
- Profit
- 435K
- Rank RO
- #208.575
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MARO AVANGARD SRL(current) | 595K | 2 | 93.7K | #206.208 |
| AUA TECH SUPPORT SRL | 604K | 2 | 315K | #206.323 |
| MAGNUSBAU SRL | 606K | 2 | 293K | #205.896 |
| BG CAPITAL INVEST S.R.L. | 606K | 2 | 117K | #205.790 |
| PERFECT PARTENER CONSTRUCT SRL | 599K | 2 | 192K | #207.268 |
| CMS CONSTRUCT ENGINEERING INVEST SRL | 598K | 2 | -169K | #207.352 |
| VERANU CONSTRUCT S.R.L. | 613K | 2 | 149K | #204.594 |
| EUROM ENTERPRISES S.A. | 613K | 2 | 265K | #204.451 |
| PRIME INSTAL CONSTRUCT S.R.L. | 614K | 2 | 15.6K | #204.352 |
| MAION RENOV S.R.L. | 594K | 2 | 136K | #208.150 |
| AP RESIDENCE DEVELOPMENT S.R.L. | 592K | 2 | 435K | #208.575 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MARO AVANGARD SRL(you) | AUA TECH SUPPORT SRL | MAGNUSBAU SRL | BG CAPITAL INVEST S.R.L. | PERFECT PARTENER CONSTRUCT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 595K | 604K | 606K | 606K | 599K |
| Profit | 93.7K | 315K | 293K | 117K | 192K |
| Margin | 15,5% | 52,3% | 48,3% | 19,3% | 32,0% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MARO AVANGARD SRL”.