MARMOREX TRAFIC STONE SRL
Revenue
12.4M
2024
Profit
58.4K
2024
Employees
35
2024
Margin
0,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MARMOREX TRAFIC STONE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 12.4M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #213 la cifra de afaceri, #828 la profit, #173 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MARMOREX TRAFIC STONE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 12.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #213 la cifra de afaceri, #828 la profit, #173 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 3.5× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GAMA ABRASIVI EUROPA SRL | 11.9M | 32 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CONSTRUCT SCUT SRL | 11.8M | 32 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| M O N O BAU INTERNA�IONAL S.R.L. | 12.5M | 37 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ATLED BUILD DESIGN S.R.L. | 11.9M | 36 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CONCRIS CONSTRUCT SRL | 12.6M | 32 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CERAMUS SA | 14.6M | 37 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| DORIPESCO CONSTRUCT S.R.L. | 14.2M | 38 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| AB GROUP CERAMICS S.R.L. | 11.9M | 33 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ERPALCONS SRL | 13.7M | 26 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| FABI SRL | 15.4M | 34 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.4%
- CA / angajat
- 377K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 12.4M
- Profit net
- 58.4K
- Angajați
- 35
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 12.4M | 58.4K | 35 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MARMOREX TRAFIC STONE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MARMOREX TRAFIC STONE SRL(current)
- Revenue
- 12.4M
- Employees
- 35
- Profit
- 58.4K
- Rank RO
- #20.690
- GAMA ABRASIVI EUROPA SRL
- Revenue
- 11.9M
- Employees
- 32
- Profit
- 719K
- Rank RO
- #22.645
- CONSTRUCT SCUT SRL
- Revenue
- 11.8M
- Employees
- 32
- Profit
- 762K
- Rank RO
- #22.694
- M O N O BAU INTERNA�IONAL S.R.L.
- Revenue
- 12.5M
- Employees
- 37
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #21.665
- ATLED BUILD DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 11.9M
- Employees
- 36
- Profit
- 761K
- Rank RO
- #22.521
- CONCRIS CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 12.6M
- Employees
- 32
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #21.581
- CERAMUS SA
- Revenue
- 14.6M
- Employees
- 37
- Profit
- 6.4M
- Rank RO
- #19.060
- DORIPESCO CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 14.2M
- Employees
- 38
- Profit
- 326K
- Rank RO
- #19.396
- AB GROUP CERAMICS S.R.L.
- Revenue
- 11.9M
- Employees
- 33
- Profit
- 958K
- Rank RO
- #22.562
- ERPALCONS SRL
- Revenue
- 13.7M
- Employees
- 26
- Profit
- 123K
- Rank RO
- #20.046
- FABI SRL
- Revenue
- 15.4M
- Employees
- 34
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #18.118
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MARMOREX TRAFIC STONE SRL(current) | 12.4M | 35 | 58.4K | #20.690 |
| GAMA ABRASIVI EUROPA SRL | 11.9M | 32 | 719K | #22.645 |
| CONSTRUCT SCUT SRL | 11.8M | 32 | 762K | #22.694 |
| M O N O BAU INTERNA�IONAL S.R.L. | 12.5M | 37 | 1.1M | #21.665 |
| ATLED BUILD DESIGN S.R.L. | 11.9M | 36 | 761K | #22.521 |
| CONCRIS CONSTRUCT SRL | 12.6M | 32 | 1.1M | #21.581 |
| CERAMUS SA | 14.6M | 37 | 6.4M | #19.060 |
| DORIPESCO CONSTRUCT S.R.L. | 14.2M | 38 | 326K | #19.396 |
| AB GROUP CERAMICS S.R.L. | 11.9M | 33 | 958K | #22.562 |
| ERPALCONS SRL | 13.7M | 26 | 123K | #20.046 |
| FABI SRL | 15.4M | 34 | 1.4M | #18.118 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MARMOREX TRAFIC STONE SRL(you) | GAMA ABRASIVI EUROPA SRL | CONSTRUCT SCUT SRL | M O N O BAU INTERNA�IONAL S.R.L. | ATLED BUILD DESIGN S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 12.4M | 11.9M | 11.8M | 12.5M | 11.9M |
| Profit | 58.4K | 719K | 762K | 1.1M | 761K |
| Margin | 0,4% | 6,1% | 6,4% | 8,6% | 6,4% |
| Employees | 35 | 32 | 32 | 37 | 36 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MARMOREX TRAFIC STONE SRL”.